Раді рекомендують ухвалити закон про реструктуризацію валютної іпотеки

9 квітня 2021, 10:53Новини279

Этот материал также доступен на русском

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання законопроєкт № 4475 про реструктуризацію валютної іпотеки.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання законопроєкт №4475 про реструктуризацію валютної іпотеки. Про це в телеграм-каналі написав голова комітету Данило Гетманцев, – пише Мінфін.

Текст законопроєкту із усіма правками до другого читання ще не оприлюднений.

За словами Гетманцева, комітет також погодив законопроєкти № 4398 та № 4399.

«Наше завдання — знайти баланс. На користь позичальника ми взагалі можемо все простити, але ми цього робити не будемо», — сказав Гетманцев.

Нагадаємо, 19 березня 2021 року Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт, який пропонує реструктуризувати валютні кредити, взяті під заставу житла.

Документ пропонував конвертацію у гривню валютних зобов’язань і зміну процентних ставок і термін погашення кредиту. Днем реструктуризації буде дата вступу в силу даного документа. Водночас кредиторам додатково виділять 30 днів для проведення усіх необхідних обчислень.

Нацбанк виступав проти неринкової реструктуризації валютної іпотеки. В НБУ заявили, що реструктуризація кредитів в іноземній валюті має відбуватися на ринкових умовах.

На початку жовтня 2020 року в Україні продовжили мораторій на стягнення по валютній іпотеці. Він діє в країні з 2014 року. Таким чином його продовжили до 21 квітня 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами