Рада спростила примусове виконання судових рішень на час воєнного стану

11 квітня 2023, 18:00Новини389

Этот материал также доступен на русском

Документ спрямований на врегулювання проблемних питань, пов’язаних із організацією примусового виконання судових рішень

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану”.

Про це народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

За його словами, відповідний законодавчий акт (№8064) підтримали 292 народних депутати.

Документ спрямований на врегулювання проблемних питань, пов’язаних із організацією примусового виконання судових рішень, а також рішень інших органів під час дії воєнного стану.

Зокрема, закон передбачає під час дії воєнного стану створення можливості передачі виконавчих проваджень приватного виконавця, який зупиняє діяльність, приватному виконавцю, який здійснює заміщення, до іншого виконавчого округу; спрощення порядку зупинення діяльності приватного виконавця на підставі його заяви за наявності в нього на виконанні незавершених виконавчих проваджень, а також за умови попереднього вирішення питання про заміщення; спрощення порядку зміни приватним виконавцем виконавчого округу, територія якого тимчасово окупована або на якій проводяться активні бойові дії.

Крім того, передбачається, що під час воєнного стану фізичні особи зможуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, але в розмірі не більше трьох мінімальних розмірів заробітної плати на місяць (мінімальної захищеної суми), а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту.

Контроль за дотриманням розміру видаткових операцій фізичних осіб, а також юридичних осіб покладається на обслуговуючий банк.

Очікується, що реалізація закону дозволить забезпечити належну організацію діяльності з примусового виконання рішень органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями під час дії воєнного стану та сприятиме забезпеченню законних інтересів юридичних осіб, конституційних прав і свобод людини та громадянина, досягнення справедливого балансу інтересів сторін виконавчого провадження в умовах воєнного стану.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 листопада 2022 року в першому читанні ухвалила законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану”.

За кордоном
Сьогодні, 12:06 • Новини • За кордоном
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…