Колізії та конфлікти

Приватні виконавці вимагають від Мінюсту сучасного програмного забезпечення

24 червня 2021, 17:16Новини719

Этот материал также доступен на русском

Асоціація приватних виконавців перейшла до рішучих кроків у боротьбі за належне функціонування АСВП

  • Посилання скопійованоlink copied

24 червня 2021 року Асоціація приватних виконавців України звернулася до Антимонопольного комітету України з заявою про порушення Міністерством юстиції України та ДП “Національні інформаційні системи” законодавства про захист економічної конкуренції.

Серед головних зауважень спільноти приватних виконавців стосовно роботи Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП, Система):

  1. Маючи ознаки монопольного права на адміністрування АСВП, ДП «НАІС» не може забезпечити повноцінну роботу Системи (провести належну модернізацію), але зобов’язує виконавців сплачувати за її користування значні кошти. Лише приватні виконавці сплатили ДП НАІС за користування Системою близько 20 мільйонів гривень.
  2. ДП «НАІС» та Мін’юст відмовляються надати АПВУ доступ до прикладного програмного інтерфейсу Системи. Міжнародні партнерські організації, зокрема Проект «Європейське правосуддя – Україні», готові були надати експертну та матеріально-технічну підтримку для розробки і впровадження відповідного програмного забезпечення для роботи з АСВП (більш зручний інтерфейс та більш ефективна система завантаження та обміну документами), з подальшою передачею права власності на дане програмне забезпечення державі.

«Вважаємо, що вказані дії ДП НАІС та Мін’юст мають бути кваліфіковані як зловживання монопольним становищем ДП НАІС і антиконкуренті дії Мін’юсту як органу влади, що призводять до спотворення конкуренції на ринку з надання послуг у сфері примусового виконання рішень судів на інших органів», – зазначив Голова АПВУ Віталій Чепурний.

В межах розгляду справи АПВУ просить АМКУ окремо дослідити:

  • обґрунтованість розміру платежу за надання послуг з користування Системою, які встановлений Мін’юстом і сплачується на користь ДП НАІС;
  • ефективність використання коштів, отриманих ДП НАІС за надання послуг з користування Системою, зокрема, умови залучення підрядних організацій, порівняння вартості і якості їх послуг з конкурентами;
  • ефективність комунікації ДП НАІС з підрядниками щодо покращення якості послуг з користування Системою та вдосконалення Системи.

З текстом Заяви АПВУ до АМКУ можна ознайомитись за посиланням

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок