Пам’ятні монети НБУ: хто і навіщо їх купує?

19 липня 2021, 13:49Новини494

Этот материал также доступен на русском

Пам’ятні монети не мають інвестиційного призначення, вони купуються в якості сувеніра, подарунка, експоната в нумізматичну колекцію.

  • Посилання скопійованоlink copied
Що таке пам’ятні монети і для яких цілей вони купуються? – дізнавався у експертів Prostobank.ua

Анна Турська, провідний спеціаліст відділу розвитку бізнесу банківських металів РАДАБАНК

На українському ринку нумізматики ми виділяємо такі сегменти попиту:

  • колекціонери
  • продавці на вторинному ринку
  • покупці подарунків

Колекція часто починається з монети, отриманої в подарунок. Продавці на вторинному ринку орієнтуються як на колекціонерів, так і на покупців подарунків. Серед покупців пам’ятних монет України ми також можемо виділити тих, хто складає тематичну колекцію (наприклад, по темі «Фауна» або «Літаки», не обмежуючись тільки українськими монетами), купують монети для дітей чи онуків, а часом покупка монети стає емоційним відгуком на вдалий дизайн і тематику монети.

Олександр Стецко, начальник управління розробки продуктів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Пам’ятні монети не мають інвестиційного призначення, вони купуються в якості сувеніра, подарунка, експоната в нумізматичну колекцію. Вони випускаються більш ніж в 30 серіях, присвячених темам української історії, традицій, досягнень, містах, пам’ятників архітектури, видатним особистостям, природі.

Пам’ятні монети вводяться в обіг НБУ і реалізуються через відділення банків-дистриб’юторів, аукціони, систему онлайн-замовлень на сайті НБУ.

У 2018 року НБУ ввів в обіг 41 пам’ятну монету, в тому числі 13 монет зі срібла, 25 з недорогоцінних металів, 3 – зі сплаву на основі цинку. Найбільшою популярністю у населення користувалися дві останні категорії, в силу новизни і демократичної ціни: за рік їх реалізовано 1 млн і 2 млн штук відповідно, тоді як срібних – 65,8 тис штук, золотих – 1,6 тис. штук.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій Конкорд Банку

Тематика монет НБУ дуже широка: від знаків зодіаку до значущих державних подій, що робить їх універсальним подарунком на будь-який випадок (привітання з Днем народження, презент партнеру і т.п.)

Попит на пам’ятні монети НБУ є завжди, що зумовлено їх універсальністю. Такі монети бувають як з нейзильберу, по відносно не високій ціні, так і з дорогоцінних металів (срібло або золото).

Коло покупців пам’ятних монет НБУ велике, це і нумізмати, які поповнюють свої колекції, і клієнти банку, які хочуть порадувати своїх близьких або партнерів.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій Конкорд Банку

Всі наявні у нас в продажу монети НБУ структуровані за тематикою, або приурочені якійсь події.

Серед клієнтів банку багато бажаючих на покупку дорогоцінних монет. Наприклад, 20 монет із зображенням символу року розкупили за кілька днів напередодні свята Нового року. Дуже люблять купувати монети зі знаками зодіаку для діток. Нумізмати, які формують особисті тематичні колекції, теж люблять знаки зодіаку, східний гороскоп, монети з видатними особистостями і т.д. Клієнтам, що бажають привітати близьку людину, цікаві «презентабельні» монети типу «Спас», «Петриківській розпис» і т.п.)

Артем Сімейнов, директор департаменту роздрібного бізнесу Банку Південний

У відділеннях нашого банку продаються пам’ятні монети, які введені в обіг Національним банком України. Монети випущені обмеженим тиражем і присвячені певній тематиці.

Пам’ятні монети купуються в якості ексклюзивних подарунків для близьких, колег і ділових партнерів з нагоди різних подій та ювілейних дат. Вартість монет постійно зростатиме завдяки обмеженому тиражу та високій якості карбування.

До того ж, монети мають художню та історичну цінність, і викарбувані з дорогоцінних металів (золота і срібла), що підвищує їх привабливість для колекціонерів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро