Проблемні борги

Оператор ГТС України: сумарний борг облгазів за газ для власних ВТВ – понад 10 млрд грн

19 жовтня 2021, 17:01Новини184

Этот материал также доступен на русском

Протягом 2020-2021 років ОГТСУ було подано близько 50 позовних заяв щодо стягнення заборгованості за врегулювання щодобових негативних небалансів на загальну суму понад 9 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Оператор ГТС України повідомив, що станом на 18 жовтня сумарний борг облгазів за газ для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ) становить 10,9 млрд грн, з яких 7,7 млрд грн – заборгованість облгазів групи РГК, зазначає Kosatka.Media.

Так, у вересні 2021 року оператори газорозподільних мереж (обл-, міськгази) відібрали природний газ із магістральних газогонів на понад 2,6 млрд грн. З них – газ на 1,9 млрд грн відібрали оператори ГРМ, що входять до групи РГК. Крім цього, Донецькоблгаз відібрав газу на 201,2 млн грн, а Черкасигаз – на 172,9 млн грн.

«Це не вперше, коли облгази відбирають газ на значні суми. Аналогічно сформувалась заборгованість у лютому-березні 2021 року, проте ми маємо звернути увагу, що тепер вартість незбалансованого кубометра газу вища, ніж була пів року тому. Закликаємо учасників ринку уважно ставитись до прогнозування своїх потреб і не погіршувати перед опалювальним сезоном ні свій фінансовий стан, ні фінансовий стан Оператора ГТС», – сказав генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Протягом 2020-2021 років ОГТСУ було подано близько 50 позовних заяв щодо стягнення заборгованості за врегулювання щодобових негативних небалансів на загальну суму понад 9 млрд грн. Окрім того, компанія очікує на термінове впровадження механізму розподільчих рахунків для облгазів, які дозволять автоматично перераховувати кошти для сплати за газ Оператору ГТС.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?