Новий ринок електроенергії: де постачальники можуть відкривати спецрахунки?

11 жовтня 2021, 09:44Новини165

Этот материал также доступен на русском

Обленерго тепер не розподіляють електроенергію і не поставляють її споживачам. Поставку виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам і створює умови для добросовісної конкуренції.

  • Посилання скопійованоlink copied

Новий ринок електроенергії запрацював в Україні ще в 2019 році. Він забезпечив нову модель взаємодії між постачальниками і споживачами електроенергії. Тепер продаж електроенергії здійснюється відповідно до двосторонніх угод між виробниками і постачальниками або споживачами, – пише Liga.net.

Це означає, що обленерго тепер не розподіляють електроенергію і не поставляють її споживачам. Поставку виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам і створює умови для добросовісної конкуренції.

Спершу всі учасники ринку електроенергії мали відкривати рахунки виключно в одному держбанку. Згодом до переліку уповноважених банків увійшли й інші гравці, що, звісно, дає можливість вибору найбільш зручного та вигідного обслуговування постачальників та споживачів послуг.

Тож з липня 2020-го року згідно зі змінами до постанови №140 від 27.02.2019 Укргазбанк також став уповноваженим банком, що обслуговує поточні рахунки зі спеціальним режимом використання ринку електроенергії. Для обслуговування таких компаній Укргазбанк розробив ефективне програмне забезпечення. Завдяки переходу системи електронних платежів Нацбанку на розширений регламент роботи, Укргазбанк забезпечує проведення платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень, а отже – учасники нового ринку електроенергії можуть максимально ефективно та зручно керувати своїми коштами.

Банк також пропонує умови та тарифи, що відповідають актуальним потребам підприємств – постачальників електроенергії.

“Перелік банків було розширено, аби поліпшити конкурентне середовище у сфері надання фінпослуг. Поява нових учасників на ринку – це завжди перевага для споживачів. Адже виключно таким чином формуються конкурентні ціни та зручні умови надання послуг, які відповідають потребам клієнта. Банки переглядають тарифи, пропонують додаткові послуги та сервіси для клієнтів, що забезпечує зручність обслуговування таких рахунків. І важливо, що тепер споживачі на власний розсуд можуть обирати найкращі умови банківського обслуговування”, – зазначив Юрій Носик, керівник напряму роботи Укргазбанку із постачальниками електроенергії.

Наразі Укргазбанк вже обслуговує частину компаній – електропостачальників. До послуг клієнтів розгалужена мережа відділень, які представлені у всіх куточках України.

З переліком необхідних документів для відкриття рахунку можна ознайомитися тут.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами