У 2020-му НБУ отримав 2,18 мільярда гривень на погашення боргів за кредитами рефінансування

27 січня 2021, 14:55Новини181

Найбільше коштів отримано від реалізації заставлених неплатоспроможними банками майнових прав за кредитними договорами – 1,02 мільярда гривень

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними НБУ, заборгованість неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування у 2020 році скоротилася з 44 мільярдів гривень до 41,7 мільярда гривень.
Національний банк України у 2020 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,18 мільярда гривень. Про це повідомила пресслужба НБУ.

«Найбільше коштів отримано від реалізації заставлених неплатоспроможними банками майнових прав за кредитними договорами – 1,02 мільярда гривень», – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку додали, що заборгованість також покрили коштом реалізації заставлених неплатоспроможними банками нерухомого майна (228,8 мільйона гривень). Крім того, кошти отримали завдяки погашення заборгованості за заставленими Національному банку кредитними договорами на загальну суму 252,3 мільйона гривень та інших джерел.

«Упродовж 2020 року Національний банк погодив умови реалізації заставлених майнових прав за кредитними договорами із сукупною початковою ціною реалізації 12,25 млрд грн та об’єктів нерухомого майна із сукупною початковою ціною реалізації в розмірі 1,49 млрд грн», – зазначили в пресслужбі регулятора.

За даними НБУ, заборгованість неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування у 2020 році скоротилася з 44 мільярдів гривень до 41,7 мільярда гривень станом на 31 грудня 2020 року. У Нацбанку додали, що із 2017 року регулятор отримав погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 8,4 мільярда гривень.

Довідково: Рефінансування (refinancing) – операції з надання банкам кредитів у встановленому Національним банком порядку. Основною метою рефінансування є регулювання ліквідності банків на виконання Національним банком функції кредитора останньої інстанції. 21 січня НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6%, але «готовий підвищувати» її. Зміна облікової ставки впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу