Національний банк розширює перелік даних, які мають оприлюднювати банки

7 лютого 2022, 09:10Новини236

Этот материал также доступен на русском

З 1 березня 2022 року банки публікуватимуть інформацію про розподіл кредитів за стадіями знецінення відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності,.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України продовжує роботу над підвищенням прозорості банківської системи для забезпечення вкладників, інвесторів, клієнтів, інших користувачів фінансовою інформацією про діяльність банків.

З цією метою Національний банк систематично розширює перелік інформації, яку банки мають обов’язково публікувати на власних веб-сайтах та яка згодом також публікується на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ.

З 1 березня 2022 року банки публікуватимуть інформацію про розподіл кредитів за стадіями знецінення відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності, а також інформацію про складові розрахунку нормативу короткострокової ліквідності – коефіцієнта LCR.

Публікування цієї інформації дасть можливість, зокрема, краще проаналізувати якість кредитного портфеля банків та оцінити структуру їхніх високоліквідних активів. Це сприятиме прийняттю всіма учасниками ринку виважених рішень стосовно взаємодії з банками, а отже, – фінансовій стабільності.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 01 лютого 2022 року № 10 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 15 лютого 2018 року № 11”.

Перелік інформації, що публікується в розрізі банків, визначено постановою Правління Національного банку України від 15 лютого 2018 року № 11 (зі змінами). Згідно з нею опублікуванню підлягає інформація про дотримання банками економічних нормативів та лімітів відкритої валютної позиції, складові регулятивного капіталу, балансові показники та складові фінансового результату, класифікацію кредитів залежно від пруденційної оцінки кредитного ризику та власне розмір пруденційних резервів, розподіл суми вкладів населення в банки за розміром та суми можливого відшкодування вкладів ФГВФО, зрештою результати щорічної оцінки стійкості банків та стрес-тестування.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму