На Закарпатті податківці радять платникам не накопичувати податкові борги

29 жовтня 2021, 09:41Новини139

Этот материал также доступен на русском

Незважаючи на проведену інформаційну кампанію щодо забезпечення надходжень до місцевих бюджетів, одночасно залишається значна кількість фізичних осіб – боржників. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Одним із важливих джерел доходів бюджетів територіальних громад є місцеві податки і збори, до складу яких входять, зокрема, майнові податки – плата за землю (в тому числі орендна плата за землю) та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

За рахунок вжитих територіальними підрозділами ДПС Закарпаття заходів, з початку 2021 року платниками податків – фізичними особами до місцевих бюджетів самостійно сплачено більше 50 млн грн сум земельного податку та майже 33 млн грн – податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це повідомив під час брифінгу Степан Кіяк – заступник начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За його словами, незважаючи на проведену інформаційну кампанію щодо забезпечення надходжень до місцевих бюджетів, одночасно залишається значна кількість фізичних осіб – боржників.

“Станом на 1 жовтня 2021 року, заборгованість зі сплати податку на нерухоме майно, відмінної від земельної ділянки, складає майже 25,5 млн грн по 17 053 платниках, та заборгованість зі сплати земельного податку – майже 9,7 млн грн по 93 416 платниках податку”, – зазначив заступник начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області.

“Слід зазначити, що у 91% громадян-боржників сума податкового боргу не перевищує 3 060 гривень”, – підкреслює Ельвіра Собран, начальник управління по роботі з податковим боргом.

За її словами, інформація про нараховані суми податків (плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) міститься у податкових повідомленнях – рішеннях, які сформовані на підставі отриманих відомостей від органів реєстрації та направлені платникам податків за місцем їх обліку.

Начальник управління по роботі з податковим боргом рекомендує громадянам, для того, щоб дізнатися про наявність заборгованості, особисто звернутися до Центрів обслуговування платників, або скористатися «Електронним кабінетом».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро