За кордоном

На Кіпрі хочуть створити «поганий банк» для прострочених кредитів

1 березня 2021, 15:46Новини109

За рахунок цього фінінститути зможуть зосередитися на підтримці постраждалої від пандемії економіки.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кіпр розглядає ідею створення державного «поганого банку», який допоможе банківській системі позбутися токсичних кредитів. За рахунок цього фінансові інститути зможуть зосередитися на підтримці постраждалої від пандемії економіки. Про це пише Prian.ru з посиланням на Cyprus Property News, зазначає Мінфін.

Так, директор Банку Кіпру з фінансових досліджень Іоанніс Тіркідес вважає, що зараз найкращий час для обговорення такої ідеї, так як криза неминуче призведе до збільшення необслуговуваного боргу.

«Кіпрська економіка вже перебувала в перехідному періоді, коли банки намагалися позбутися від проблемних кредитів, накопичених за попередній рік, коли вона була вражена covid, — заявив Тіркідес. — Ця комбінація факторів стане великим ударом, ніж будь-яка інша рецесія».

Експерт додав, що безнадійні борги — частина звичайного ведення бізнесу, але обставини, створені пандемією, не дозволяють банкам справлятися з ними так, як вони б зробили це в нормальний перехідний період. Тому, на думку Тіркідеса, уряду необхідно втрутитися.

За його словами, втручання не означає порятунок всіх підприємств і позичальників, які потрапили в біду. Це повинен бути повільний і органічний процес реструктуризації банківської системи відповідно до директив ЄС.

За кордономОгляд ЗМІ
Вчора, 13:38 • Новини • За кордоном
Проекти та інновації
Вчора, 11:45 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.