Міжнародні резерви України у квітні скоротились на 7% – НБУ

7 червня 2022, 18:42Новини394

Этот материал также доступен на русском

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 144,8 млн дол. США.

  • Посилання скопійованоlink copied

За підсумками травня міжнародні резерви України скоротились на 7% – станом на 1 червня резерви, за попередніми даними, становили 25 100,7 млн доларів США.

Про це повідомили в Нацбанку, зазначає ЕП.

Так, резерви упродовж травня скоротилися на 7% насамперед через продаж валюти на міжбанківському валютному ринку, що частково компенсовано фінансуванням від міжнародних партнерів. У НБУ пояснили, що динаміку міжнародних резервів у травні визначали три чинники.

Перший – операції Нацбанку на міжбанківському валютному ринку. Центробанк продав на валютному ринку 3 410,6 млн дол. США й викупив до резервів – 56,4 млн дол. США.

Значні обсяги продажу валюти зумовлені перевищенням попиту на неї над пропозицією. Так, суттєві витрати на оборонні потреби, на імпорт товарів та послуг, а також для забезпечення розрахунків із міжнародними платіжними системами за витрати громадян із гривневих карток за кордоном перевищували надходження від експорту та від трудових мігрантів“, – йдеться в повідомленні.

Другий чинник – операції з управління державним боргом. Так, валютні надходження на користь Уряду України становили 1 660,2 млн дол. США. Зокрема, 583,7 млн євро надійшли від Світового банку, а 582,3 млн євро – від ЄС.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 144,8 млн дол. США, у тому числі 60,2 млн дол. США спрямовано на обслуговування єврооблігацій України (ОЗДП).

Крім цього, Національний банк та уряд сплатили Міжнародному валютному фонду 68,6 млн дол. США“, – зазначили в НБУ.

Третій чинник – переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їх вартість збільшилася на 63,1 млн дол. США.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу