Місія МВФ і Україна досягли попередньої угоди щодо наступного траншу

19 жовтня 2021, 10:17Новини683

Этот материал также доступен на русском

Фахівці Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) і влада України досягли угоди на рівні місії за оновленим переліком заходів економічної, фінансової та структурної політики.

  • Посилання скопійованоlink copied

Місія Міжнародного валютного фонду і влада України досягли угоди на рівні персоналу за першим переглядом програми stand by. Про це йдеться в повідомленні МВФ, – передають Українські Новини.

“Місія МВФ і влада України досягли угоди на рівні персоналу про заходи на підтримку реформ, що здійснюються країною в контексті угоди за форматом stand by. Це відкриває шлях до винесення на Раду виконавчих директорів МВФ результатів першого перегляду програми stand by і прохання про продовження термінів програми”, – йдеться в ньому.

Завершення першого перегляду дасть можливість говорити про транш обсягом 500 млн СПЗ (спеціальних прав запозичень), що є еквівалентом близько 700 млн доларів.

Місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Іванною Владковою-Голлар проводила дистанційне обговорення програми stand by з представниками влади України в період з 21 вересня по 18 жовтня.

Після завершення дискусій Владкова-Голлар зробила заяву.

“Фахівці Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) і влада України досягли угоди на рівні місії за оновленим переліком заходів економічної, фінансової та структурної політики. Ці заходи допоможуть як відповісти на кризові виклики в економіці і галузі охорони здоров’я у зв’язку з пандемією, так і забезпечити макроекономічну і фінансову стабільність, зменшити уразливість і посунути основні перешкоди на шляху приватних інвестицій”, – цитує пресслужба голову місії.

У міру того, як відновлення набирає силу, програма фокусується на поверненні податково-бюджетної політики до засад середньострокової боргової стійкості з одночасним захистом соціально уразливих домогосподарств, посиленні податкового адміністрування і зменшенні фіскальних ризиків від квазіфіскальних операцій, включаючи походження з енергосектору; забезпеченні незалежності центрального банку (НБУ) і пріоритетне спрямування грошово-кредитної політики на повернення інфляції до її цільових показників; поліпшенні фінансового самопочуття банків, включаючи доброякісне управління, з метою відновлення повноцінного банківського кредитування приватного сектору; боротьбі з корупцією та просуванні вперед реформи судочинства; зменшенні ролі держави і привілейованих груп в економіці з метою поліпшення бізнес-середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій та оптимізації економічного потенціалу.

Як угода, так і прохання влади України про продовження програми до кінця червня 2022 року, підлягають затвердженню керівництвом Фонду та Радою виконавчих директорів МВФ.

Нагадаємо, 18-місячна програма з Україною у форматі стенд-бай з можливістю доступу до 3.6 мільярдів СПЗ (еквівалент близько 5 млрд доларів) було схвалено 9 червня 2020 з метою забезпечення підтримки платіжного балансу і бюджету в той час, як влада України бореться з наслідками шоку від пандемії COVID-19.

Поточна програма закінчується 8 грудня цього року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна