Місія МВФ і Україна досягли попередньої угоди щодо наступного траншу

19 жовтня 2021, 10:17Новини651

Этот материал также доступен на русском

Фахівці Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) і влада України досягли угоди на рівні місії за оновленим переліком заходів економічної, фінансової та структурної політики.

  • Посилання скопійованоlink copied

Місія Міжнародного валютного фонду і влада України досягли угоди на рівні персоналу за першим переглядом програми stand by. Про це йдеться в повідомленні МВФ, – передають Українські Новини.

“Місія МВФ і влада України досягли угоди на рівні персоналу про заходи на підтримку реформ, що здійснюються країною в контексті угоди за форматом stand by. Це відкриває шлях до винесення на Раду виконавчих директорів МВФ результатів першого перегляду програми stand by і прохання про продовження термінів програми”, – йдеться в ньому.

Завершення першого перегляду дасть можливість говорити про транш обсягом 500 млн СПЗ (спеціальних прав запозичень), що є еквівалентом близько 700 млн доларів.

Місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Іванною Владковою-Голлар проводила дистанційне обговорення програми stand by з представниками влади України в період з 21 вересня по 18 жовтня.

Після завершення дискусій Владкова-Голлар зробила заяву.

“Фахівці Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) і влада України досягли угоди на рівні місії за оновленим переліком заходів економічної, фінансової та структурної політики. Ці заходи допоможуть як відповісти на кризові виклики в економіці і галузі охорони здоров’я у зв’язку з пандемією, так і забезпечити макроекономічну і фінансову стабільність, зменшити уразливість і посунути основні перешкоди на шляху приватних інвестицій”, – цитує пресслужба голову місії.

У міру того, як відновлення набирає силу, програма фокусується на поверненні податково-бюджетної політики до засад середньострокової боргової стійкості з одночасним захистом соціально уразливих домогосподарств, посиленні податкового адміністрування і зменшенні фіскальних ризиків від квазіфіскальних операцій, включаючи походження з енергосектору; забезпеченні незалежності центрального банку (НБУ) і пріоритетне спрямування грошово-кредитної політики на повернення інфляції до її цільових показників; поліпшенні фінансового самопочуття банків, включаючи доброякісне управління, з метою відновлення повноцінного банківського кредитування приватного сектору; боротьбі з корупцією та просуванні вперед реформи судочинства; зменшенні ролі держави і привілейованих груп в економіці з метою поліпшення бізнес-середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій та оптимізації економічного потенціалу.

Як угода, так і прохання влади України про продовження програми до кінця червня 2022 року, підлягають затвердженню керівництвом Фонду та Радою виконавчих директорів МВФ.

Нагадаємо, 18-місячна програма з Україною у форматі стенд-бай з можливістю доступу до 3.6 мільярдів СПЗ (еквівалент близько 5 млрд доларів) було схвалено 9 червня 2020 з метою забезпечення підтримки платіжного балансу і бюджету в той час, як влада України бореться з наслідками шоку від пандемії COVID-19.

Поточна програма закінчується 8 грудня цього року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро