Мінфін змінив процедуру відбору та оцінки первинних дилерів

12 листопада 2021, 10:11Новини490

Этот материал также доступен на русском

Мінфін наголошує, що ухвалені зміни дозволять підвищити конкуренцію серед первинних дилерів, забезпечать належне виконання своїх зобов’язань та сприятимуть розвитку ринку капіталу в Україні.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство фінансів удосконалив процедуру відбору та оцінки первинних дилерів. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну, – передають Українські Новини.

“Міністерством фінансів внесено зміни до порядку відбору та функціонування первинних дилерів, удосконаливши критерії оцінки виконання первинними дилерами взятих на себе зобов’язань та порядок їх відбору”, – йдеться у повідомленні.

Відповідний наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції та набрав чинності. Зазначається, що оновлена ​​процедура розроблялася з урахуванням найкращих світових стандартів та практик.

Відтепер, аналізуючи виконання первинним дилером взятих він зобов’язань за договором, Мінфін оцінюватиме:

  • забезпечення купівлі ОВДП за її розміщення обсягом щонайменше 3% від загального обсягу їх розміщення протягом кожного календарного року за ціною розміщення;
  • участь на первинному та вторинному ринках;
  • виконання функцій маркет-мейкера з ОВДП та підтримання ліквідності ОВДП на вторинному ринку (мінімальний обсяг лоту – 10 млн гривень, максимальний граничний спред двостороннього котирування – 1%).

Зазначається, що оцінка діяльності первинних дилерів за оновленою процедурою розпочнеться з 2022 року. Мінфін наголошує, що ухвалені зміни дозволять підвищити конкуренцію серед первинних дилерів, забезпечать належне виконання своїх зобов’язань та сприятимуть розвитку ринку капіталу в Україні.

Як повідомляли Українськi Новини, первинними дилерами є визначені Міністерством фінансів фінансові установи, які взяли на себе зобов’язання співпрацювати з Мінфіном щодо розвитку внутрішнього ринку державних цінних паперів в обмін на виключне право участі у розміщення облігацій внутрішніх державних позик та переважне право брати участь в інших операціях, проведених Мінфіном з такими облігаціями.

Раніше Міністерство фінансів у ході аукціонів розмістило ОВДП на 6,7 млрд гривень та 167 млн євро.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини