Огляд ЗМІ

Мінекономіки вимагає від українців повернути 6500 гривень фіндопомоги і надсилає “листи щастя”: у чому причина?

4 серпня 2023, 09:37Новини205

Этот материал также доступен на русском

Мінекономіки надіслало звернення до понад 450 держорганів та бюджетних установ з проханням посприяти поверненню коштів, які нібито незаконно отримали їхні працівники. Йдеться про допомогу “єПідтримка”

  • Посилання скопійованоlink copied

Мінекономіки надіслало звернення до понад 450 держорганів та бюджетних установ з проханням посприяти поверненню коштів, які нібито незаконно отримали їхні працівники. Йдеться про державну допомогу у межах програми “єПідтримка”.

Про це, як пише Прямий, “Главкому” повідомив заступник міністра економіки Олексій Соболев у відповіді на запит.

Зазначається, що навесні 2022 року уряд ухвалив рішення про виділення 6,5 тис. грн одноразової допомоги застрахованим особам, які втратили роботу через війну. Всього її одержало 4,75 млн українців. Загальна сума виплат становила 30,8 млрд грн.

Однак, як пояснив Соболев, Мінфін за дорученням уряду провів верифікацію заявок громадян, які отримали 6,5 тис. грн від держави.

“За результатами проведеної верифікації встановлено одержання державної допомоги в тому числі особами, страхувальники яких є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування, що суперечить умовам Програми “єПідтримка”, – повідомив Олексій Соболев.

Відповідний документ можна переглянути тут

Урядовець нагадав, що за умовами програми “єПідтримка”, допомога надається застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільноправового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізичним особам — підприємцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким вимогам:

– перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується Кабінетом міністрів України за поданням ДСНС;
– подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
– не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Водночас на думку адвоката Ростислава Кравця, у держави й державних органів відсутні підстави й можливості через суд стягнути ці виплати.

“Через суд це зробити не можна, адже пропущені терміни, і та стаття, на яку вони посилаються, не передбачає стягнення виплат. Є відповідна судова практика, і навіть Велика Палата Верховного Суду України прямо говорить, що в разі, якщо держава помилилася й особа нічого не робила для введення в оману, та стаття, на яку посилаються безпосередньо при поверненні, фактично не дає змогу державі повернути кошти назад”, – переконаний юрист.

Кравець зауважив, що все залишається в площині виключно примушування й залякування. Насамперед це стосується бюджетних установ. Саме їхні працівники і звертаються з такою проблемою. Дуже велика кількість осіб із цих державних установ були або надалі звільнені у зв’язку з тим, що вони перебували в зоні бойових дій, або виїхали за кордон.

Крім цього, гостро відреагували на рішення влади й соціальні мережі. Люди викладають копії “листів щастя” із закликом терміново віддати державі отриманих 6,5 тис. грн допомоги.

При цьому деякі громадяни обурюються, мовляв, чимало українців віддало отриману держдопомогу на підтримку Збройних сил. Як тепер повертати ці гроші – люди не розуміють.

Також українці іронізують, що у майбутньому держава вимагатиме віддати їй кошти, які нині йдуть за програмою “єВідновлення” – на ремонт нерухомості, зруйнованої внаслідок ворожих обстрілів.

Як відомо, 3 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський заявив, що громадяни України, які втратили роботу, отримають по 6500 гривень компенсації. За його словами, уряд підготував програму спеціальної допомоги для українців, що втратили роботу, в межах якої вони отримають по 6500 грн без жодних умов.

1 квітня 2022 року в Україні стартувала нова урядова програма – “Робота для внутрішніх переселенців”. Кабмін розпочав прийом заявок від бізнесу, який бере на роботу внутрішньо переміщених осіб, для виплати 6500 гривень за кожного працевлаштованого переселенця.

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна