Огляд ЗМІ

Meta виявила та відключила російську пропагандистську мережу, яка поширювала фейки про Україну

28 вересня 2022, 09:00Новини303

Этот материал также доступен на русском

Компанія, яка володіє Facebook і Instagram, заявила, що виявила та відключила операцію, перш ніж вона змогла завоювати велику аудиторію.

  • Посилання скопійованоlink copied

Розгалужена мережа дезінформації, що походить із Росії, намагалася використовувати сотні фейкових облікових записів у соціальних мережах і десятки фіктивних новинних веб-сайтів для поширення тез Кремля про вторгнення в Україну.

Про це, як пише БЦ, йдеться в повідомленні материнської компанії Facebook – Meta, передає АР.

Компанія, яка володіє Facebook і Instagram, заявила, що виявила та відключила операцію, перш ніж вона змогла завоювати велику аудиторію. Тим не менш, Facebook заявила, що це був найбільший і найскладніший російський пропагандистський захід, виявлений із початку вторгнення Росії в Україну.

В операції брали участь понад 60 веб-сайтів, створених для імітації законних новинних сайтів, включно з газетою The Guardian у Великобританії та німецькою Der Spiegel. Однак замість справжніх новин, які повідомляли ці ЗМІ, фейкові сайти містили посилання на російську пропаганду та дезінформацію про Україну. Понад 1600 фейкових акаунтів у Facebook використовувалися для поширення пропаганди серед аудиторії в Німеччині, Італії, Франції, Великобританії та Україні.

Висновки підкреслили як обіцянку компаній соціальних мереж контролювати свої сайти, так і небезпеку, яку продовжує становити дезінформація.

Підроблені облікові записи в соціальних мережах потім використовували для поширення посилань на фейкові новини та інші проросійські пости та відео у Facebook та Instagram, а також на платформах, зокрема Telegram і Twitter. Мережа була активна протягом усього літа.

“Кілька разів контент операції поширювався на офіційних сторінках посольств Росії в Європі та Азії у Facebook”, – заявив директор відділу запобігання загрозам Meta Девід Агранович.

“Я думаю, що це, мабуть, найбільша і найскладніша операція російського походження, яку ми зірвали з початку війни в Україні на початку цього року”, – додав він.

Діяльність мережі першими помітили журналісти-розслідувачі в Німеччині. Коли Meta почала розслідування, виявилося, що автоматизовані системи Facebook уже видалили багато фальшивих облікових записів. Тисячі людей стежили за сторінками мережі Facebook, коли вони були деактивовані на початку цього року.

Дослідники сказали, що не можуть безпосередньо приписати мережу російському уряду. Але Агранович відзначив роль російських дипломатів і сказав, що операція ґрунтувалася на деякій складній тактиці, включно з використанням кількох мов і ретельно створених веб-сайтів-самозванців.

Із початку війни в лютому Кремль використовував онлайн-дезінформацію та теорії змови, щоб послабити міжнародну підтримку України. Групи, пов’язані з російським урядом, звинувачували Україну в організації нападів, звинувачували у війні безпідставні звинувачення в розробці біологічної зброї США та зображували українських біженців злочинцями та ґвалтівниками.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону