Комісія ООН закликала владу України створити “реєстр жертв”

17 березня 2023, 12:14Новини153

Этот материал также доступен на русском

Крім того, на думку Комісії, Україні варто “гармонізувати своє законодавство щодо воєнних злочинів у частинах, де воно не відповідає міжнародним стандартам”

  • Посилання скопійованоlink copied

Незалежна міжнародна комісія рекомендує владі України створити реєстр жертв як “інституційний портал” для кращої координації допомоги постраждалим від російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у доповіді Комісії ООН, у якій викладено основні результати її роботи від самого створення у березні 2022 року.

“Комісія рекомендує Україні як попередній крок на шляху до впровадження комплексної програми репарацій створити реєстр жертв, що функціонуватиме як “інституційний портал” для кращої координації державних послуг, доступних жертвам”, – ідеться у доповіді.

Також рекомендується комплексно розглянути питання психічного здоров’я та психосоціальних потреб, що виникли внаслідок війни, “шляхом вирішення проблем доступу та розподілу ресурсів для відповідних служб, а також посилення їхньої інституційної координації, правового регулювання, моніторингу та оцінки”.

Крім того, на думку Комісії, Україні варто “гармонізувати своє законодавство щодо воєнних злочинів у частинах, де воно не відповідає міжнародним стандартам”, та внести зміни до Кримінального кодексу з метою уточнення визначення “колабораціонізму” задля уникнення правової невизначеності та завдання шкоди суспільній згуртованості.

“Враховуючи як величезне навантаження, так і обмеженість ресурсів, розробити стратегію розслідування та обвинувачення, що визначатиме пріоритетність справ на основі чітких критеріїв та забезпечуватиме дотримання належних процесуальних дій та прозорий моніторинг”, – йдеться в іншій рекомендації Комісії.

Комісія розробила окремий список ідентифікованих порушників і військових підрозділів, відповідальних за злочини і порушення.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”