За кордоном

Казахський банк із китайським капіталом допомагає громадянам Росії обходити санкції, – ЗМІ

8 квітня 2022, 10:14Новини330

Этот материал также доступен на русском

Журналісти звернулись до Altyn Bank як потенційні клієнти і поцікавились щодо можливості оформлення карток для громадян рф. Через месенджер у банку підтвердили, що “цифрову карту можна відкрити”

  • Посилання скопійованоlink copied

Казахстанський банк Altyn Bank, у якому понад 50 відсотків власності належить китайському банку, дозволяє громадянам Російської Федерації дистанційно оформлювати віртуальні картки міжнародних платіжних систем Visa/Mastercard та замовляти пластикові картки кур’єрською доставкою. Раніше повідомлялося, що внаслідок санкційних обмежень картки Visa/Mastercard, випущені російськими банками, не працюватимуть для оплати товарів та послуг за кордоном. Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода), – повідомляє finbalance.

Журналісти «Схем» звернулись до Altyn Bank як потенційні клієнти і поцікавились щодо можливості оформлення карток для громадян Росії. Через месенджер WhatsApp у банку підтвердили, що «цифрову карту можна відкрити моментально», та додали, що також «доступно випустити цифрову карту в пластику і замовити доставку кур’єром».

Пізніше, у письмовій відповіді у Altyn Bank повідомили, що «нерезиденти Казахстану мають можливість дистанційно стати клієнтами банку». Для цього треба мати індивідуальний ідентифікаційний номер (ІПН) Республіки Казахстан, мобільний номер (допускається й іноземний) і документ, який посвідчує особу». Для реєстрації банк просить скачати їхній додаток.

При цьому оформити казахський ІПН можна онлайн, подавши заявку через «Altyn-i» – це проєкт цифрового банку, бренд, створений Altyn Bank. На сайті вказано, що відповідь можна отримати впродовж одного робочого дня.

Там же, через особистий кабінет, можна «ініціювати випуск нової картки». Також є опція отримати пластикову картку, замовивши кур’єрську доставку.

Altyn Bank – комерційний банк із центральним офісом в місті Алмати, Казахстан. Відповідно до інформації на сайті, акціонерами банку є China CITIC Bank Corporation Limited (50,1%), китайська компанія China Shuangwei Investment Co., Ltd. (9,9%) і AO «Народний Банк Казахстану» (40,0%).

За інформацією Forbes.kz, 29 березня цього року до казахстанських банків був розісланий лист за підписом заступника голови Нацбанку Казахстану з попередженням про те, що послуги деяких казахстанських банків щодо видачі дозволів іноземним громадянам, які перебувають під міжнародними санкціями, – ризиковані.

У листі також згадувалося, що представники самих міжнародних платіжних систем Visa/Mastercard повідомили «про ризики залучення казахстанських банків до видачі карт громадянам іноземних держав, на території, яких були призупинені операції з їхніми картками». У першу чергу малася на увазі Росія, пише Forbes.kz.

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна