Соцмережі

Кабмін знайшов рішення, як уникнути дефіциту та зростання цін на пальне на АЗС

12 березня 2022, 09:22Новини182

Этот материал также доступен на русском

В результаті мережі завезуть більше пального, а ціна не зросте

  • Посилання скопійованоlink copied

На засіданні уряду 11 березня 2022 року ухвалили два важливі рішення, які стосуються забезпечення українців пальним. Про це розповіла у фейсбуці перша віцепрем’єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, ці рішення дозволять уникнути дефіциту пального на заправках. А також і максимально стримають зростання цін.

  1. По-перше, були затверджені зміни до формули, за якою рахується максимальна дозволена ціна пального на заправках – зокрема, збільшено ціну логістики та доплату до котирування у Північно-західній Європі (NWE). Це дозволить мережам АЗС включати в розрахунок ті додаткові витрати, що виникли після переорієнтації постачання з білорусі та рф на західний кордон України (Польщу, Румунію, Угорщину). Збільшення формули дає економічний стимул мережам завозити більше пального (по формулі розрахунку, яка була адекватною до війни, зараз везти нафтопродукти мережам не вигідно). Водночас, таке рішення призвело би до зростання ціни, чого Уряд допустити не може, адже пальне є соціально важливим товаром.
  2. По-друге, до Верховної Ради був поданий законопроек, що скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більше половини ціни.

Обидва рішення наберуть чинності одночасно. Нова формула буде застосовуватись з дня, як тільки Верховна Рада проголосує за зниження податків. В результаті мережі завезуть більше пального, а ціна не зросте. Аналогічне рішення по податках вже раніше було ухвалене у Польщі та інших країнах ЄС.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні