Із податковою амністією на Україну насувається величезна біда, – Н. Южаніна

7 червня 2021, 10:58Новини370

Этот материал также доступен на русском

Великий капітал уже амністований під «нуль» і ці гроші ніколи не зайдуть і не будуть працювати в Україні. Ця ж податкова амністія розрахована виключно на середній клас і заробітчан.

  • Посилання скопійованоlink copied

4 червня в парламенті розглядали законопроект щодо податкової амністії. За словами нардепа Ніни Южаніної, жодна слушна поправка від колег, які намагалися бодай пом’якшити цей документ, монобільшістю підтримана не була. Про це вона повідомила на своїй сторінці ФБ.

“Слуги народу” чомусь вперто не бачать того, що вони творять і до чого це все призведе.
Тому я звертаюся безпосередньо до громадян: із податковою амністією на Україну насувається величезна біда. Нагадаю, що попередніми законами звільнені від сплати ПДФО доходи, які отримані в грошовій або в майновій формі при ліквідації офшорних компаній. Тобто великий капітал уже амністований під «нуль» і ці гроші ніколи не зайдуть і не будуть працювати в Україні. Ця ж податкова амністія розрахована виключно на середній клас і заробітчан”, – зазначає вона.

У тексті прямо вказано, що людина, яка не подасть декарацію, може мати з офіційних доходів (із яких сплачено податки) лише:

  • квартиру/и до 120 кв. м;
  • будинок/ки до 240 кв. м;
  • нежитлову нерухомість до 60 кв. м (кіоски, офіси, а можливо, і сараї);
  • одне авто;
  • інші активи в еквіваленті до 400 тис. грн.

“До кожного з таких людей, що не подадуть декларацію, постукають і спитають, за рахунок яких коштів придбано активи. У підтвердження — до другого читання додали: «протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізичних осіб». Варто було хоча б внести норму щодо терміну давності, за який можуть спитати в людей, — 1095 днів (до декларування).
Але цю пропозицію не підтримали”, – обурюється нардеп.

При цьому вона додає, що сміливу заяву міністра фінансів про те, що «виживемо і так», тобто без траншу МВФ, розцінює як пряму загрозу для бізнесу і українців, адже ресурсний проект закону №5600 створить найгірші умови діяльності і життя в Україні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі