Іноземні інвестори викупили у ФК «Інвестохіллс Веста» портфель боргів банків-банкрутів

8 лютого 2022, 14:44Новини213

Этот материал также доступен на русском

Це стало першою значною угодою в Україні щодо портфельної купівлі корпоративних NPL іноземними інвесторами.

  • Посилання скопійованоlink copied

Інвестиційний фонд «Інвестохіллс Хеліантус», засновниками якого є міжнародні групи Emso Asset Management Limited (США, Великобританія) та APartners Capital Investment Management Limited (Італія, Мальта), уклав угоду з ФК «Інвестохіллс Веста» про викуп у її українських інвесторів портфелю проблемних активів, придбаних у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у 2018-2020 роках, зазначили в ФК «Інвестохіллс Веста».

Це стало першою значною угодою в Україні щодо портфельної купівлі корпоративних NPL іноземними інвесторами.

Станом на 2022 рік портфель активів під управлінням Emso Asset Management Limited та APartners Capital Investment Management Limited у різних країнах світу становить близько $10 млрд. Після придбання активів ФК «Інвестохіллс Веста» закордонні інвестори контролюватимуть диверсифікований портфель проблемних активів на суму понад 50 млрд грн .

«Незважаючи на складну економічну та геополітичну ситуацію, ця угода – це кредит довіри іноземних інвесторів до України як до держави загалом та до української економіки зокрема. Нам вдалося залучити стратегічних партнерів, які орієнтовані на довгострокову співпрацю та розвиток фінансових ринків в Україні», – зазначив Михайло Бакуненко, партнер групи компаній «Інвестохіллс» та один із її основних українських інвесторів.

За його словами, іноземні інвестори готові інвестувати в український ринок NPL ще $100 млн у 2022 році. Відповідно інвестування у цю сферу дає можливість банкам, у тому числі й державним, ефективно та якісно очищати свої баланси.

«Ми продали усі наші портфелі корпоративного NPL, крім кількох незначних, у всіх галузях та всіх регіонах України, за винятком Криму. При цьому, в результаті операції група «Інвестохіллс» не йде з ринку NPL, хоча й значно змінить формат своєї роботи – ми прийняли на себе зобов’язання, що управління існуючими портфелями, а також нові угоди з корпоративними боргами ми проводитимемо виключно під егідою інвестиційного фонду «Хеліантус», – зазначив Андрій Волков, керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?