За кордоном

Євросоюзу запропонували заборонити майнінг криптовалют: що відомо

9 листопада 2021, 16:47Новини209

Этот материал также доступен на русском

Щоденний видобуток 900 біткоїнів призводить до викиду в атмосферу до 120 млн т вуглекислого газу на рік.

  • Посилання скопійованоlink copied

Голова Управління фінансового нагляду Швеції (Finansinspektionen) Ерік Тедеєн і керівник Агентства з охорони навколишнього середовища (Naturvardsverket) Бьорн Райзінгер запропонували Євросоюзу заборонити майнінг криптовалют на алгоритмі Proof-of-Work (PoW). Спільна заява опублікована на сайті Finansinspektionen.

На думку чиновників, видобуток цифрових грошей утримує регіон від досягнення цілей Паризької угоди щодо зміни клімату, зазначає Investory News.

Так, Proof-of-Work (“доказ виконання роботи”) — механізм, за допомогою якого перевіряється справжність і чесність криптовалютних транзакцій. Системи на основі PoW є надзвичайно ресурсомісткими. Зараз цей алгоритм використовує більшість найпопулярніших криптовалют — Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin та інші. Розробники Ethereum вже оголосили про плани перейти від PoW до іншого механізму — Proof-of-Stake (PoS), який не потребує майнінгу.

Кембридзький університет і дослідницький проєкт Digiconomist підрахували, що щоденний видобуток 900 біткоїнів призводить до викиду в атмосферу до 120 млн т вуглекислого газу на рік. За оцінками фахівців, на майнінг Bitcoin та Ethereum йде приблизно вдвічі більше електроенергії на рік, ніж на постачання всієї Швеції. Звернувши увагу на ці показники, шведські регулятори розробили ще дві пропозиції, які допоможуть впоратися з екологічними наслідками криптодобування на національному рівні.

Як зазначаєтьс, Тедеєн і Райзінгер оголосили про необхідність перешкодити розвитку майнінгу та відкриттю нових “добувних” підприємств на території Швеції. Також регулятори запропонували запровадити нове обмеження для компаній, які торгують криптовалютою, здобутою на основі PoW, або інвестують у неї. Чиновники заявили, що таким фірмам потрібно заборонити описувати свою діяльність як екологічну чи “стійку”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро