Який порядок зняття з обліку в контролюючих органах банку у разі його ліквідації?

13 вересня 2021, 09:08Новини161

Этот материал также доступен на русском

У разі наявності заборгованості зі сплати податків і зборів відомості за формою № 30-ОПП разом із додатками надсилаються комісії з припинення (ліквідаційній комісії, ліквідатору).

 • Посилання скопійованоlink copied

ГУ ДПС у Харківській області нагадує, що відповідно до ст. 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (далі – Закон № 2121) банк може бути ліквідований:

 • за рішенням власників банку;
 • у разі відкликання Національним банком України банківської ліцензії з власної ініціативи або за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Згідно з абзацом третім п. 11.1 розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів № 1588 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 1588) банки повідомляють контролюючі органи щодо прийняття рішення про їх ліквідацію або реорганізацію з урахуванням порядку ліквідації (реорганізації) банків, встановленого Законом № 2121 та Законом України від 23 лютого 2012 року № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», та відповідно до п. 11.4 розд. ХІ Порядку № 1588.

Так, Порядком № 1588 встановлено, що у разі ліквідації банку голова ліквідаційної комісії або уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку протягом десяти днів від дня прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії зобов’язаний подати до кожного з контролюючих органів, у яких перебувають на обліку банк, його відокремлені підрозділи, такі документи:

 • заяву про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОПП;
 • інформацію про місце та строк приймання вимог кредиторів;
 • копію рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку;
 • копію рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку у разі відкликання Національним банком України банківської ліцензії за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб або копію рішення загальних зборів банку про обрання ліквідаційної комісії у разі ліквідації банку за рішенням власників банку.

До завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, а також у день отримання запиту від суб’єкта державної реєстрації контролюючий орган передає до Єдиного державного реєстру (далі – ЄДР) у порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами Центрального контролюючого органу відомості:

 • про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП (додаток 14 до Порядку № 1588);
 • про узгодження плану реорганізації юридичної особи за формою № 31-ОПП (додаток 15 до Порядку № 1588) – у разі наявності податкового боргу при реорганізації юридичної особи.

У разі наявності заборгованості зі сплати податків і зборів відомості за формою № 30-ОПП разом із додатками надсилаються (видаються) комісії з припинення (ліквідаційній комісії, ліквідатору) або особі, відповідальній за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу, що є такою згідно з п. 97.4 ст. 97
глави 9 розд. II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, за їх зверненням.

Додатки до відомостей за формою № 30-ОПП видаються тими контролюючими органами, які їх сформували (п. 11.11 розд. XI Порядку № 1588).

Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП:

 • є єдиним документом, що підтверджує відсутність (наявність) заборгованості з податків, зборів у випадках припинення юридичних осіб, визначених Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 755);
 • не може використовуватись у випадках, передбачених іншими нормативно-правовими актами, крім визначених у Законі № 755 та нормативно-правових актах, прийнятих відповідно до Закону № 755 (п. 11.15 розд. XI Порядку № 1588).

Дані про видачу, зокрема відомостей за формою № 30-ОПП, відомостей про узгодження плану реорганізації фіксуються в журналі за формою № 6-ОПП, а відмітки про їх видачу, дата видачі та номер запису у журналі заносяться до Єдиного банку даних юридичних осіб (п. 11.16 розд. XI Порядку № 1588).

Відомості щодо підстави та дати зняття з обліку платника податків вводяться до Єдиного банку даних юридичних осіб. Облікові справи (реєстраційна та звітна частини) таких платників здаються до архіву контролюючого органу після закінчення звітного року (п.п. 6 п. 11.17 розд. XI Порядку № 1588).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Рух кредитної кооперації, який об’єднує десятки тисяч українців, перебуває в очікуванні законодавчих змін, які мають відбутися вже найближчим часом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Позицію голів Рад арбітражних керуючих регіонів України підтримав також співавтор законопроекту

Законодавство

Статті • Влада i люди
Взагалі складно уявити фіксацію всіх дій арбітражного керуючого та переклад їх на витрати часу

Законодавство

Статті • Влада i люди
Як виглядатиме процедура після закінчення строку позовної давності

Законодавство

Статті • Влада i люди
У багатьох людей процес податкової амністії не викликає довіри, оскільки несе загрозу безпеці й репутації бізнесу

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.