Проекти та інновації

Як випробовували секретний джип для десантників – Rotabuggy

17 листопада 2023, 17:17Новини221

Этот материал также доступен на русском

На автомобіль встановили несучий гвинт діаметром 14,22 м, обтічник замість лобового скла, хвостовий обтічник і два кілі (без керма)

  • Посилання скопійованоlink copied

ього дня, 16 листопада, рівно 80 років тому відбулися перші випробування унікального транспортного засобу для десантних військ – Hafner Rotabuggy. Машина, розроблена Раулем Хефнером з британського Експериментального інституту ВДВ (AFEE), була сумішшю джипа Willys MB та гелікоптера.

На автомобіль встановили несучий гвинт діаметром 14,22 м, обтічник замість лобового скла, хвостовий обтічник і два кілі (без керма). Машина призначалася для скидання з літака та висадки десанту. Максимальна розрахункова швидкість була 240 км/год, а крейсерська – 129 км/год. Швидкість зниження за 77 км/год – 4,9 м/м, а за 240 км/год – 10,1 м/с.

Перед тим, як підняти в повітря Rotabuggy, було проведено експеримент на міцність конструкції. За його результатами з’ясували, що машина повною масою 1411 кг здатна витримати падіння з висоти 2,35 м. Проте перші льотні випробування, проведені 1943 року, виявилися невдалими. Чудо-джип, що буксирувався важкою вантажівкою Diamond T, не зміг набрати необхідної швидкості. У результаті, вже 27 листопада за допомогою автомобіля Bentley з двигуном в 4,5 л машині все ж таки вдалося злетіти і досягти швидкості 72 км/год.

А вже у лютому наступного року Rotabuggy зміг показати у польоті результат 113 км/год. Останні випробування провели у вересні 1944 року. Машина, яку скинули з бомбардувальника Whitley, спромоглася протриматися в повітрі 10 хвилин, пролетівши на висоті 122 м зі швидкістю 105 км/год. Однак надалі розробку унікального джипу були згорнуті, так як з’явилися куди більш досконалі за конструкцією тактичні планери.

На жаль, оригінальний Hafner Rotabuggy не зберігся. Натомість можна помилуватися на його точну копію, яку сьогодні виставлено у Музеї армійської авіації у Міддл-Уолопі.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону