Як оплачується робота у вихідні дні під час війни?

15 червня 2022, 18:07Новини435

Этот материал также доступен на русском

Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 Кодексу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Як оплачується робота у вихідні дні під час воєнного стану? Відповідає Держпраці у Запорізькій області, зазначає Дебет-Кредит.

Так, відповідно до частини шостої статті 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», в період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої-п’ятої статті 67 та статей 71-73 (святкові й неробочі дні) Кодексу законів про працю України. Таким чином, не застосовуються способи компенсації за роботу у вихідний день, передбачені статтею 72 Кодексу.

У разі роботи працівника у вихідний день оплата здійснюється за фактично виконану роботу, як у робочий день (відповідно до статті 72 Кодексу, робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 Кодексу).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби