Колізії та конфлікти

Фіктивно продавали нерухомість: у Києві судитимуть групу «квартирних аферистів»

29 вересня 2023, 14:28Новини653

Этот материал также доступен на русском

Серед обвинувачених — 39-річна раніше судима організаторка «схеми» та троє її спільників, які намагалися здійснити фіктивний продаж двох квартир за 60 тисяч доларів США

  • Посилання скопійованоlink copied

Довели причетність фігурантів до шахрайських дій оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно зі слідчими поліції Києва.

Організаторка оборудки раніше неодноразово потрапляла в поле зору правоохоронців за афери з нерухомістю. Встановлено, що для здійснення фіктивного продажу квартир, фігуранти влаштовували цілу виставу, де кожен виконував свою функцію – нотаріуса, рієлтора та власників квартир. Лідерка угруповання взяла на себе роль нотаріуса і навіть залучила «помічницю» та «рієлтора». Добросовісних покупців зловмисники запрошували до спеціально орендованого офісу для укладання угоди з купівлі-продажу нерухомості. У разі вдалої афери учасники угруповання планували продати ще три об’єкти нерухомого майна вартістю понад 5 млн грн.

У ході слідства правоохоронці зʼясували, що лідерка «схеми» та один із її спільників також причетні до організації незаконного каналу переправлення ухилянтів за кордон — обіцяли виготовити пакет фіктивних документів для безперешкодного виїзду за межі країни.

Учасників злочинного угруповання затримали у квітні цього року під час спроби фіктивного продажу нерухомості і заволодіння 60 000 доларів США. Тоді ж правоохоронці повідомили фігурантам про підозру.

За погодженням із Київською міською прокуратурою обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників злочинної групи скеровано до Святошинського районного суду міста Києва. Дії обвинувачених кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 14 ч. 4 ст. 190 (Шахрайство);
  • ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 332 (Незакінчений замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
  • ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 3 та 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

За скоєне фігурантам може загрожувати до 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах