ФГВФО пом’якшить вимоги з подання звітності та зменшить навантаження на банки

30 квітня 2021, 12:52Новини1368

Этот материал также доступен на русском

Банкам запропонували прийняти участь у тестуванні вдосконаленого Фондом Звітного файлу реєстру контрактів (договорів, угод, правочинів) “RC”, що буде корисним як для ФГВФО, так і для банків.

  • Посилання скопійованоlink copied

28 квітня 2021 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) спільно з Незалежною Асоціацією Банків України (далі – НАБУ) провели онлайн зустріч з представниками банків України щодо обговорення актуальних питань, які виникають під час перевірок учасників Фондом та обговорили проєкти змін до нормативно-правових актів Фонду.

В ході заходу банківській спільності було презентовано огляд результатів перевірок учасників Фонду гарантування вкладів за останні роки (2018, 2019 та 2020) та акцентовано увагу, як на проблемні питання і можливі шляхи їх вирішення, так і на позитивні аспекти, які відбулись за цей період завдяки якісній співпраці банків та Фонду.

Крім того, було проведено спільне обговорення проєктів змін до Положення про порядок проведення перевірок учасників Фондом та Правил подання звітності до Фонду. Зміни стосуються, як пом’якшень деяких вимог з подання звітності до Фонду, так і зменшення навантаження на банки.

Також на зустрічі обговорювались пропозиції банків щодо змін до Положення про порядок проведення перевірок учасників Фондом, зокрема процедури впровадження дистанційних перевірок банків Фондом. Окремо було запропоновано банківській спільності прийняти участь у тестуванні вдосконаленого Фондом Звітного файлу реєстру контрактів (договорів, угод, правочинів) “RC”, що буде корисним як для Фонду, так і для банків.

За традицією таких онлайн конференцій, без уваги не залишилось жодне питання представників банків України і Фонд надав відповідні роз’яснення та коментарі на кожне із них. Пропозиції, які були озвучені банківською спільнотою, будуть опрацьовані та, за можливості, враховані при внесенні змін в нормативно-правові акти Фонду.

Детальніше ознайомитись із презентаційними матеріалами онлайн-конференції можна нижче за посиланнями:

Презентація на тему: «Зміни до Правил подання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №1158».

Презентація на тему: «Перевірки здійснені фондом гарантування вкладів фізичних осіб протягом 2018-2020 років».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму