Добровільно задекларували активів вже більш як на 113 млн грн

4 листопада 2021, 10:52Новини126

Этот материал также доступен на русском

Якщо загальноприйнята ставка податку з доходів фізичних осіб становить 18%, то в рамках податкової амністії можливо легалізувати доходи за ставками від 2,5% до 9%, залежно від типу активу.

  • Посилання скопійованоlink copied

З початку старту добровільного декларування доходів вже задекларовано 113,4 млн грн, а сума задекларованого до сплати збору склала 6 млн грн.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив голова Державної податкової служби Євген Олейніков, – пише finance.ua.

«Громадяни подають декларації, з кожним днем їх кількість зростає та вже на сьогоднішній день задекларовано 113,4 млн грн різних типів активів, сума задекларованого до сплати збору склала 6 млн грн», — сказав Олейніков.

За його словами, закон про добровільне декларування — це не ресурсний закон, який має на меті спрямувати додаткові кошти до бюджету за рахунок громадян.

«Навпаки, у проєкті закону про державний бюджет на 2022 рік, в проєкті його дохідної частини, від податкових надходжень не закладено жодної копійки надходжень від податкової амністії. Основна мета цього закону зовсім інша — надати цивілізовану можливість громадянам амністувати свої нелегальні статки без кримінальної відповідальності. Тому підбивати конкретні підсумки кампанії добровільного декларування ще зарано, практично вона тільки розпочалась та набирає обертів», — зауважив Олейніков.

При цьому він нагадав, що у межах добровільного декларування можна легалізувати статки, які придбані за рахунок доходів, з яких не сплачені податки. При цьому громадянин, який бере участь у добровільному декларуванні, звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків з таких доходів.

Крім того, ставка збору з одноразового декларування суттєво менша від традиційної ставки оподаткування доходів. Якщо загальноприйнята ставка податку з доходів фізичних осіб становить 18%, то в рамках податкової амністії можливо легалізувати доходи за ставками від 2,5% до 9%, залежно від типу активу, який громадянин задекларує. У подальшому, при запровадженні непрямих методів визначення доходу, об’єкти і активи, зазначені в одноразовій декларації, не будуть враховуватись як такі, доход на отримання яких має бути підтверджений.

Нагадаємо, з 1 вересня 2021 року громадяни України отримали можливість одноразово задекларувати доходи, нерухоме і рухоме майно, щоб у майбутньому уникнути неприємних запитань про їх походження.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро