Проекти та інновації

Дієвий діалог між владою та бізнесом: результати зустрічі Дніпровського офісу ЕВА з керівництвом регіону

12 березня 2021, 12:59Новини398

Питання верховенства права за останні роки постало досить гостро і є одним з головних чинників, які негативно впливають на інвестиційний потенціал країни в цілому

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейська Бізнес Асоціація є однією з небагатьох організацій в Україні, яка пишається постійним діалогом між бізнесом та владою на всіх рівнях: від уряду до губернаторів. Цю тенденцію в черговий раз підтвердили і в Дніпровському офісі, провівши 10 березня 2021 року зустріч членів ЄБА з головою Дніпропетровської облради Миколою Лукашуком та рядом поважних представників з обласної держадміністрації.

Зокрема, у зустрічі окрім голови Дніпропетровської облради, також взяли учать заступник голови облради Ігор Каширін, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов, керівник Дніпровського офісу Європейської Бізнес Асоціації Катерина Присяжнюк, керівники профільних департаментів Дніпропетровської ОДА, члени Координаційної Ради Дніпровського офісу ЄБА Алла Савченко (онлайн), Сергій Ущаповський, Олександр Бондарчук, представники провідних підприємств Дніпропетровщини.

Такий високий рівень представництва обумовлений рядом факторів. По-перше, регіон є надзвичайно привабливим для іноземних інвесторів, тож місцева влада зацікавлена в тому, аби, як то кажуть, зрізати усі гострі кути у взаєминах з «двигунами» промислового потенціалу. По-друге, актуалізація будь-яких робочих моментів має носити системний характер, аби згодом не з’являлись жодні неприємні нюанси.

Цього разу роботу зустрічі було побудовано наступним чином. Спочатку присутні коротко ознайомились з планами та проєктами Дніпропетровської облдержадміністрації та обласної ради. Потім детально обговорили ситуацію з вакцинацією в області (темпи вакцинації, можливість щеплення фізичними особами та компаніями за власний рахунок, перелік відповідних медичних закладів тощо). Не менш активним було й обговорення екологічного стану регіону, зокрема й в частині створення регіонального плану управління відходами. Адже, за повідомленням компаній-членів ЕВА, на рівні Дніпропетровського регіону існує проблема з відсутністю у відкритому інформаційному просторі спеціалізованих організацій, які легально надають послуги з вивезення відсортованих відходів з подальшою їх коректною утилізацією/переробкою тощо.

Надзвичайну актуальність питання виявило й обговорення стану навколо будівництва аеропорту в м. Дніпрі. Підприємці ще раз наголосили, що запуск літовища має бути пріоритетом №1 для місцевої влади, адже розвиток промисловості завжди обумовлюється якісним станом інфраструктури. Якщо розглядати ситуацію Дніпропетровського регіону детальніше, маємо наступні показники: 46% бізнесу регіону вважає стан інфраструктури поганим, 48% – задовільним і лише 6% вважає, що в регіоні з транспортною сферою все добре. Для поліпшення становища бізнес вважає за першочергове: реконструкцію доріг (46%) та будівництво аеропорту (22%), а також вбачає за важливе модернізацію залізничного (17%) та розвиток річкового сполучення (8%).

В цьому ж контексті обговорювались й найближчі плани щодо реконструкції та ремонтів автошляхів, зокрема, в частині вагового та габаритного контролю доріг області. Це питання стало особливо гострим після обвалення мосту в районі Нікополя. За пропозицією керівника юридичного агентства «Абсолют», члена Координаційної ради Дніпровського офісу ЕВА Олександра Бондарчука в облраді «взяли на олівець» можливість більш тісного співробітництва з «Укртрансбезпекою» та Нацполіцією в частині здійснення постійного габаритно-вагового контролю на шляхах місцевого значення. Адже багатотонні фури просто «розбивають» об’їзні шляхи, лише нещодавно відремонтовані за рахунок бюджетів громад. Тим більше, що на збереженні нових автошляхів, споруджених у межах Національної програми «Велике будівництво», неодноразово наголошував і Президент України Володимир Зеленський.

Не залишились без уваги й практичні питання компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Йшлося, зокрема, про конструктивні комунікації із керівництвом ОДА з приводу вирішення земельних питань, роботи програми обласного кадастру тощо.

Були питання й більш глобального характеру, які напряму місцевої влади не стосувались, але теж потребують належного реагування. Наприклад, захист законних прав бізнесу в суді. Так, за словами голови Дніпровського офісу ЕВА Катерини Присяжнюк, питання верховенства права за останні роки постало досить гостро і є одним з головних чинників, які негативно впливають на інвестиційний потенціал країни в цілому. За результатами минулорічного дослідження Асоціації, показник Судового індексу по Україні склав лише 2,45 балів за п’ятибальною шкалою. Що ж стосується саме Дніпропетровського регіону, наразі 61% бізнесу невдоволений роботою судової системи, 35% висловили нейтральне ставлення і лише 3% опитаних повністю задоволені роботою судових органів.

Своєю чергою, як прокоментував «Борг.Експерт» Олександр Бондарчук, нещодавно Європейська Бізнес Асоціація дослідила, яких реальних дій з боку держави потребує бізнес для покращення умов роботи у регіоні. Так ось, покращення роботи судової та правоохоронної системи виявилось так само важливим як і розвиток інфраструктури (про це заявили 17%), і навіть більш важливим ніж здешевлення кредитного ресурсу (15%), ефективна боротьба з тіньовою економікою (15%) та зменшення тиску з боку контролюючих органів (14%). «Тим не менш, – резюмує член Координаційної Ради, – постійний діалог місцевої влади з бізнесом зможе переломити й цю негативну тенденцію, потрібно лише наполегливо працювати в цьому напрямі».

Звичайно, під час зустрічі не обійшли увагою й питання майбутніх проєктів розвитку регіону. Так, наприклад, місцева влада схвально поставилась до ініціативи групи підприємців Дніпропетровської області щодо створення Експортного кластеру, оскільки 24% підприємств області мають на меті розширювати інвестиції, 20% – впроваджувати максимальну діджиталізацію, а над виходом на нові ринки працюватиме 17% компаній.

В робочому порядку обговорили й питання формування нового складу Інвестиційної ради при Дніпропетровській ОДА, яка, в тому числі, має опікуватись й належним функціонування індустріальних парків в області.

Врешті-решт, як правильно підмітила Катерина Присяжнюк, «Дніпропетровщина завжди була і залишається регіоном із значним потенціалом, тож нам є куди рости і розвиватися, і я впевнена, що разом нам це буде вдаватися значно легше».

Довідково: Європейська Бізнес Асоціація була заснована в 1999 році (у Дніпрі – з 2006 року) за підтримки Європейської Комісії в Україні. В Асоціації працюють для того, «аби дати своїм компаніям можливість спільними зусиллями вирішити важливі для інвестиційного клімату України питання та покращити його на користь індустрії, суспільства, економіки та країни в цілому».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
В поданих пакетах документів значну частину недоліків виявляють саме серед документів щодо стажування

НААКУ

Статті • Влада i люди
До спільноти арбітражних керуючих за перше півріччя 2024 року приєдналося 30 колег

НААКУ

Статті • Влада i люди
Від арбітражних керуючих завжди будуть вимагати більше знань, умінь і досвіду

НААКУ

Статті • Влада i люди
Участь у заході взяли представники Міністерства юстиції України, народні депутати, судді, арбітражні керуючі

НААКУ

Статті • Влада i люди
Останніми роками спостерігається відсутність суттєвих конфліктних ситуацій між всіма суб'єктами, задіяними в формуванні дисциплінарної практики стосовно АК

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року