Проекти та інновації

«Дія.Підпис» спростить банкам конкуренцію з фінкомпаніями

20 травня 2021, 11:24Новини170

Этот материал также доступен на русском

Фінкомпанії з 2015 року підписують кредитні договори за допомогою OTP-паролів, тоді як банкам ця опція не була доступна – на їхніх кредитних договорах має бути «фізичний» підпис.

  • Посилання скопійованоlink copied

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Онлайн-кредитування: нові можливості для банків і клієнтів», організованого «Фінансовим клубом».

«У вересні 2015 року був ухвалений закон про електронну комерцію, який дозволяв укладати договори і використовувати цей сервіс усіма, крім банківських послуг. Тому банкам залишався тільки офлайн. А зараз ситуація розвернеться з точністю до навпаки, оскільки рік тому набув чинності новий закон про фінмон. І банки вже перейшли на дистанційну верифікацію, а фінансовим компаніям уже вдруге відсунули – до 30 червня», – сказав заступник начальника департаменту цифрового бізнесу банку «Глобус» Олександр Дубихвіст.

Спростить кредитні операції банків і нова версія «цифрового підпису». «Дія.Підпис» відкриє нове вікно можливостей, і до високого сезону восени ми побачимо не менше 10 банків, які надаватимуть послугу дистанційного підписання», – зазначає Олександр Дубихвіст.

Олександр Дубихвіст бачить більший потенціал в роботі з існуючою клієнтською базою. «Ми працюємо з усіма великими мережами, видаємо кредити в магазинах, звідти йде хороший трафік. Ми зараз намагаємося налаштувати наші комунікації так, щоб «перевертати» цих клієнтів у користувачів мобільного застосунку. Ми зараз просуваємо через мобільний застосунок для «повторників» кредити «оплати частинами», в тому числі в Інтернеті. До магазину він теж може прийти, сказати, що у мене є ліміт від банку, я хочу взяти в розстрочку», – говорить банкір.

Цей процес проходить в електронному вигляді. «Підпис OTP-паролем, і клієнт йде з товаром. Наш пріоритет – підняти конверсію клієнта, який взяв кредит, в клієнта, який скачав мобільний застосунок і вже через нього без паперів, без копій документів отримує доступ до кредитів і розстрочок. Ми боремося за те, щоб утримувати клієнта і стимулювати його використовувати наш застосунок», – розповів Олександр Дубихвіст.

Він прогнозує подальше зростання онлайн-кредитування. «В обраному магазині можна вибрати оплату частинами від держбанку і через мобільний застосунок кількома натисканнями отримати розстрочку від нашого банку. Але це тільки для повторних клієнтів», – зазначив банкір.

Заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов каже, що мінімум один банк кредитує не тільки повторних, а й нових клієнтів – з використанням вилученої ідентифікації та верифікації. «Проблема в тому, що ті інструменти, які зараз надали фактично банкам, і ними повинні навчитися користуватися клієнти, – це незручні інструменти. Якщо пройти процесом власноручного електронного підпису, щоб дати можливість клієнту ознайомитися на екрані смартфона з усіма документами, які він має підписати, – це трудомісткий і складний процес для клієнта», – сказав банкір.

«Я знаю щонайменше один банк, який це обійшов і використовує просто підтвердження підписання договору нових клієнтів за допомогою СМС, як це робили “мікрофінки”», – додав він.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.