Колізії та конфлікти

Депутати хочуть «поховати» колекторів

7 липня 2021, 11:59Новини556

Этот материал также доступен на русском

Скарги на некоректну поведінку колекторів продовжують надходити від третіх осіб, які не давали згоди на обробку персональних даних. Під приціл колекторів потрапляють і самі депутати.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді пропонують заборонити колекторську діяльність. Про це повідомила народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк у ході дискусії «Нові правила гри на ринку NPL» на MFO саміт-2021, – повідомляє Мінфін.

За словами народної обраниці, скарги на некоректну поведінку колекторів продовжують надходити від третіх осіб, які не давали згоди на обробку персональних даних. Під приціл колекторів потрапляють і самі депутати.

У сесійній залі розглядається два варіанти вирішення проблеми. Один із них — радикальний.

«У сесійній залі є люди, які налаштовані заборонити колекторську діяльність. Ми, звісно, не підтримуємо цю ідею і не будемо її відстоювати», — сказала Ольга Василевська-Смаглюк.

Вона зауважила, що є прихильником іншого способу врегулювання колекторської діяльності. Він полягає у створенні саморегулівної організації і впровадженні обов’язкової участі у ній будь-якої МФО.

«Саморегулівна організація матиме функції нагляду за учасниками ринку, зможе простежити за сотнею своїх учасників і таким чином полегшить і свою роботу, і роботу держави над втіленням закону про стягнення простроченої заборгованості», — пояснила депутат.

На черзі — питання виконавчих написів і здешевлення мікрокредитів

Ольга Василевська-Смаглюк також повідомила, що у Верховній Раді опрацьовують нові ініціативи щодо діяльності фінансового ринку.

Зокрема, розпочалася дискусія щодо виконавчих написів як інструменту спрощення й стягнення заборгованості.

Крім того, розглядається питання здешевлення мікрокредитів. Народні обранці мають намір на законодавчому рівні зафіксувати певні ставки.

Реакція ринку

Так, директор fintech компаній CCloan та MisterCash Наталя Клєвакіна зауважила, що закон про колекторську діяльність зібрав кращі європейські практики, але в Європі сім-карти не видають без паспортів.

«Було б чудово, якби наша країна почала рухатися у тому ж напрямку. Тоді питання третіх осіб, гадаю, з часом відпало б. Зараз клієнти, які є недобросовісними, просто викидають сім-карти, і у нас просто немає можливості з ними зв’язатися», — поскаржилася директор fintech компаній CCloan та MisterCash.

На важливості захисту кредитора і введенні спрощеної процедури стягнення заборгованості наголосив директор Авентус Україна Володимир Довгаль. Без цього, за його словами, не буде ні кредитів, ні, тим більше, низьких відсоткових ставок, яких всі потребують.

Повністю солідарна із колегою у цьому питанні директор Є-Гроші Ірина Корецька. Вона зазначила, що компанія зробила повний аналіз усіх бізнес-процесів, і для їх оптимізації впровадила автоматизовану систему оцінки якості обслуговування. Компанія росте, а з нею і кількість кредитів. «Ми тільки за здешевлення вартості кредитів з тієї точки зору, що ми як кредитори теж будемо захищені», — наголосила директор Є-Гроші.

Президент асоціації ВАФК Алла Сав’юк схвально висловилася щодо нових законодавчих ініціатив і запропонувала також розглянути зміни до наказного провадження. Це, на її думку, пришвидшить трансформацію ринку.

«Колекшн — це те, чого фактично не було на ринку онлайн МФО, і при всіх ініціативах важливо врахувати інтереси онлайн-кредиторів. За правової невизначеності ми не можемо повною мірою використовувати механізм виконавчих написів. Антиколектори спекулюють цим, коли визнають договори недійсними», — зауважила президент асоціації ВАФК.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами