Чи може ФОП, який працює, сплачувати за себе ЄСВ?

31 травня 2021, 16:49Новини339

Этот материал также доступен на русском

ЄСВ, сплачений роботодавцем, не має бути меншим за законодавчо встановлений мінімальний рівень страхового внеску.

  • Посилання скопійованоlink copied

Фізичні особи-підприємці, які є одночасно найманими працівниками, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, оскільки страховий платіж за них уже здійснює роботодавець. Така норма поширюється на усіх підприємців, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони перебувають, однак це не стосується сумісників, зазначає Дебет-Кредит.

При цьому ЄСВ, сплачений роботодавцем, не має бути меншим за законодавчо встановлений мінімальний рівень страхового внеску, тобто не менше 1320 грн, та не більшим за максимальний – 90 тис. грн.

Також підприємцям-найманим особам потрібно переконатися, що роботодавець не лише нараховує за них ЄСВ, а й сплачує його та не боргує перед ПФУ. У разі несплати роботодавцем єдиного внеску, зобов’язання зі сплати лягатимуть на підприємця, як і штрафні санкції у випадку недоїмки. Перевірити нарахування та сплату роботодавцем єдиного внеску з отриманої заробітної плати найманий працівник може в Пенсійному фонді, звернувшись особисто чи через офіційний портал Електронних послуг Пенсійного фонду, та безоплатно отримати Довідку про застраховану особу (форма ОK-5 чи OK-7). Такий контроль варто здійснювати щомісяця.

Як зазначається, податкова служба має доступ до персоніфікованих відомостей застрахованих осіб про заробітну плату, на яку нараховано та з якої сплачено страхові внески. Отже, фізичні особи-підприємці або особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не повинні додатково повідомляти контролюючі органи про факт сплати за них єдиного внеску роботодавцем.

Водночас підприємець, за якого роботодавець сплачує ЄСВ, може за бажанням й надалі сплачувати за себе страхові внески, та у такий спосіб збільшити свої внески до Пенсійного фонду, від загальної суми яких, згодом йому й розраховуватимуть пенсійні виплати. Такі внески не можуть бути меншими за мінімально встановлений розмір та більшими за максимальний рубіж.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі