За кордоном

Британський державний борг досяг рекордних показників з 1961 року

21 червня 2024, 16:26Новини146

Этот материал также доступен на русском

Наразі він становить 99,8% обсягу внутрішнього валового продукту (ВВП) країни

  • Посилання скопійованоlink copied

Державний борг Великобританії за підсумками травня сягнув £2,74 трлн ($3,47 трлн) — цим він становить 99,8% обсягу внутрішнього валового продукту (ВВП) країни. Такі дані сьогодні, 21 червня, опублікувало британське Управління національної статистики.

Це рекордне співвідношення держборгу до ВВП із 1961 року — тоді воно становило 99,4%. Порівняно з травнем 2023 року цей показник зріс на 3,7 процентних пункти – з 96,1% ВВП.

Держборг Великобританії зростав під час пандемії COVID-19, потім негативний вплив мало повільне зростання економіки та різке підвищення відсоткових ставок.

“Держборг збільшувався спочатку під час світової фінансової кризи, потім – під час COVID-19, так що тепер він на історично високому рівні”, – зазначив старший економіст по Європі банку HSBC Саймон Веллс.

«Державні запозичення залишаються стабільними, але на наступного міністра фінансів чекає фінансова скринька Пандори. Відсоткові ставки залишаться високими, борг буде складніше скорочувати, а тиск витрат продовжуватиме посилюватися», — вважає старший економіст британського підрозділу консалтингової компанії KPMG Майкл Стелмах.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону