Зверніть увагу

Банк повідомив про прощення боргу: чи подавати декларацію?

23 квітня 2021, 11:22Новини264

Суму прощеного боргу кредитор повинен включати до податкового розрахунку доходу на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.

  • Посилання скопійованоlink copied

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу включається основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

У 2020 році ця сума становила 1180,75 гривень.

Кредитор зобов’язаний повідомити фізичну особу – боржника у один із трьох способів:

  • направити йому рекомендованого листа з повідомленням про вручення;
  • укласти відповідний договір;
  • надати повідомлення про прощення (анулювання) боргу під підпис особисто.

Суму прощеного (анульованого) боргу кредитор, наприклад банк, повинен включати до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку (форма №1 ДФ), за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.

При цьому, фізична ж особа-боржник зобов’язана самостійно сплатити податок з таких доходів та відобразити їх у річній податковій декларації.

Отже, якщо кредитором (наприклад банком) було здійснено прощення (анулювання) основної суми боргу (кредиту), про що повідомлено боржника, то з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, сума такого анульованого боргу вважається додатковим благом. Тому, цей дохід включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу з урахуванням норм пп. 164.2 “д” ст. 164 Податкового кодексу (перевищення у 2020 році 1180,75 грн). Окрім того, зазначений дохід є об’єктом оподаткування військовим збором.

Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи, який спливає 30 квітня. Відтак, суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до 1 серпня 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі