Колізії та конфлікти

Зникла допомога: українці скаржаться, що повідомлення про зарахування 6500 грн є, а грошей немає

18 квітня 2022, 13:46Новини746

Этот материал также доступен на русском

Суть претензій одна й та сама — громадяни отримують повідомлення, що їм зараховано допомогу від держави у розмірі 6500 грн, але за фактом гроші не надходять

  • Посилання скопійованоlink copied

З 16 квітня на сторінці відгуків сайту “Мінфін” з’явилося багато скарг користувачів. Суть претензій одна й та сама — громадяни отримують повідомлення, що їм зараховано допомогу від держави у розмірі 6500 грн., але за фактом гроші не надходять, – пише ресурс.

16 квітня на сторінці відгуків «Мінфіну» з'явилося багато скарг користувачів.

Ця історія має продовження. Багато читачів написало не тільки на сайті Мінфіну, але й у фейсбук. Люди кажуть, що після повідомлення про зачислення грошей, вони отримали нове, в якому говориться, що виплату буде начислено тільки через 10 днів.

А декого з користувачів і взагалі було проінформовано, що на виплату можна більше не чекати.

Що відбувається?

Очевидно, що йдеться не про збій в одній конкретній фінустанові. Нарікають клієнти з різних банків — від державного Ощаду до «австрійського» Райффайзена та віртуального monobank .

Громадяни пояснюють, що не отримують виплати у рамках програми «єПідтримка». Хоча повідомлення про зарахування допомоги їм надходять.

В чому причина?

Знайти розгадку проблеми спробували у Райффайзен банку. Там зазначають, що таких звернень дуже багато і радять чекати. В банку припускають, що така ситуація може бути пов’язана з тим, що Мінекономіки не вистачає фінансування.

Гроші для виплат до банку поки що не надходили.

Проблема виникла не сьогодні

Як раніше повідомляв «Мінфін», багато читачів сайту скаржилися на те, що подали заявку на отримання допомоги у розмірі 6,5 тис. грн. в «Дії», але гроші не отримали.

У повідомленні про схвалення заявки у додатку «Дія» зазначалося, що кошти будуть нараховані протягом 10 днів, але у цей термін гроші так і не надходили. У свою чергу, банки заявляли, що затримка відбувається не з їхнього боку.

«Мінфін» спробував звернутися до Міністерства фінансів, щоб з’ясувати, чому кошти не надходять на рахунки «єПідтримка» і коли на них очікувати. У пресслужбі відомства нас відправили до Мінекономіки: pressmineconomy@me.gov.ua, тел.: (044) 200 44 97; 200−44−67″, — пояснили у Мінфіні.

На жаль, Міністерство економіки на запити не відповідає, а на вказані номери ні читачі, ні журналісти «Мінфіну» додзвонитися не можуть — один недійсний, інші «вибиває» після першого ж гудка.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму