За перший рік комерційного використання Системи BankID НБУ банки отримали 71 млн грн доходу

6 серпня 2021, 11:49Новини952

Этот материал также доступен на русском

Щоденно з використанням Системи BankID НБУ здійснюється майже 60 тисяч успішних електронних дистанційних ідентифікацій користувачів. 

  • Посилання скопійованоlink copied

За перший рік комерційного використання Системи BankID НБУ абоненти-ідентифікатори отримали від абонентів – надавачів послуг дохід у розмірі 71 млн грн за успішні електронні підтвердження дистанційної ідентифікації користувачів, – повідомляє прес-служба НБУ.

“Минув рік із часу впровадження комерційної моделі використання Системи BankID НБУ у липні 2020 року. Упродовж цього часу до системи активно приєднувалися банки, небанківські фінансові установи, телеком-оператори, недержавні пенсійні фонди та інші комерційні установи, – розповіла заступник директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку Ольга Василєва. – Крім фінансової мотивації, українські банки отримують і низку інших переваг завдяки приєднанню до Системи BankID НБУ. Зокрема, це позитивно впливає на лояльність клієнтів до банку, який сьогодні пропонує затребуваний сервіс”.

Щоденно з використанням Системи BankID НБУ здійснюється майже 60 тисяч успішних електронних дистанційних ідентифікацій користувачів.

Комерційне використання Системи BankID НБУ – потужний стимул для розширення кола її учасників. До системи наразі приєднані всі системно важливі банки. Тож вже 99% клієнтів українських банків можуть скористатися послугою віддаленої ідентифікації та верифікації за допомогою Системи BankID НБУ.

Комерційна модель Системи BankID НБУ впроваджена в липні 2020 року. Вона дозволяє банкам-ідентифікаторам отримувати плату від абонентів – надавачів банківських, фінансових чи комерційних послуг за кожну успішну ідентифікацію. Адміністративні та державні послуги в системі не тарифікуються.

Наразі Система BankID НБУ налічує 36 абонентів-ідентифікаторів та 75 абонентів – надавачів послуг (з них 8 банків, що надають банківські послуги). Із повним переліком абонентів можна ознайомитися за посиланням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу