За даними МТСБУ, це на 69,1 % менше, ніж за аналогічний період торік, і пов’язане з тим, що протягом 2020 року Бюро здійснило переважну частину виплат за декількох страховиків-банкрутів: «НАСТА», «Україна», «Добробут», «Міська», зазначає FinClub.
Так, за зобов’язаннями компаній, що припинили діяльність на ринку обов’язкового страхування цивільноправової відповідальності (ОСЦПВ), але ще не визнані банкрутами, здійснено виплат шляхом повернення базового гарантійного внеску таких страховиків до фонду МТСБУ на 12,2 млн грн. Це майже в три рази більше, ніж у I півріччі 2020 року, що викликано значним обсягом виплат за страхові компанії «Галицька» та «Київ Ре».
Як зазначається, традиційно мінімальними залишаються виплати за невстановлений транспортний засіб (3,3 млн грн) та ДТП, спричинені автомобілями, якими заволоділи незаконно (0,7 млн грн).
«Нещодавно поновлено роботу над проєктом закону «Про ОСЦПВ». МТСБУ багато разів заявляло, що несправедливі умови виплат за компанії, які пішли з ринку, треба міняти. Ми наполягаємо, щоб в новому законі була закріплена норма, згідно з якою Бюро зможе почати здійснювати регламентні виплати за страховиків, які не виконали свої зобов’язань, через певний, чітко визначений термін, незалежно від формальних процедур їх банкрутства», – зауважив гендиректор МТСБУ Володимир Шевченко.