Виплати за страховиків-банкрутів «автоцивілки» становлять понад 3 млн грн

22 липня 2021, 17:49Новини257

Этот материал также доступен на русском

Традиційно мінімальними залишаються виплати за невстановлений транспортний засіб та ДТП, спричинені автомобілями, якими заволоділи незаконно.

  • Посилання скопійованоlink copied

У першому півріччі 2021 року Моторне (транспортне) страхове бюро виплатило майже 3,4 млн грн за зобов’язаннями з ОСЦПВ страховиків, що визнані банкрутами.

За даними МТСБУ, це на 69,1 % менше, ніж за аналогічний період торік, і пов’язане з тим, що протягом 2020 року Бюро здійснило переважну частину виплат за декількох страховиків-банкрутів: «НАСТА», «Україна», «Добробут», «Міська», зазначає FinClub.

Так, за зобов’язаннями компаній, що припинили діяльність на ринку обов’язкового страхування цивільноправової відповідальності (ОСЦПВ), але ще не визнані банкрутами, здійснено виплат шляхом повернення базового гарантійного внеску таких страховиків до фонду МТСБУ на 12,2 млн грн. Це майже в три рази більше, ніж у I півріччі 2020 року, що викликано значним обсягом виплат за страхові компанії «Галицька» та «Київ Ре».

Як зазначається, традиційно мінімальними залишаються виплати за невстановлений транспортний засіб (3,3 млн грн) та ДТП, спричинені автомобілями, якими заволоділи незаконно (0,7 млн грн).

«Нещодавно поновлено роботу над проєктом закону «Про ОСЦПВ». МТСБУ багато разів заявляло, що несправедливі умови виплат за компанії, які пішли з ринку, треба міняти. Ми наполягаємо, щоб в новому законі була закріплена норма, згідно з якою Бюро зможе почати здійснювати регламентні виплати за страховиків, які не виконали свої зобов’язань, через певний, чітко визначений термін, незалежно від формальних процедур їх банкрутства», – зауважив гендиректор МТСБУ Володимир Шевченко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень