Проекти та інновації

Винагорода за фотовідеофіксацію порушень ПДР: новий законопроєкт у Раді

4 серпня 2021, 15:12Новини406

Этот материал также доступен на русском

Запропоновано встановити кримінальну відповідальність за подання підроблених або штучно створених матеріалів фотозйомки (відеозапису).

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді України на опрацюванні перебуває законопроєкт № 5798, який пропонує надати право свідкам порушення правил дорожнього руху надсилати до Нацполіції відповідні докази та отримувати за це винагороду, зазначає Юрліга.

Так, документом щодо посилення ролі суспільства у заходах контролю за безпекою дорожнього руху та дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів запропоновано вдосконалити чинний режим фотозйомки (відеозапису) та додати до переліку суб’єктів, які можуть його здійснювати, фізосіб, котрі є безпосередніми свідками порушення.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту режим фотозйомки (відеозапису) пропонується розповсюдити на всі порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п’ятою, шостою і сьомою статті 122 (крім перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, порушення безпечної дистанції або інтервалу, порушення правил руху автомагістралями, використання зовнішніх освітлювальних приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук, порушення правил навчальної їзди), а також на порушення, передбачені частиною першою статті 123 та частинами першою, другою, шостою та восьмою статті 152-1 КУпАП.

Обов’язковою умовою для здійснення режиму фотозйомки (відеозапису) стане використання спеціальних програмних засобів, які будуть забезпечувати ідентифікацію користувача через Дію, гарантуватимуть цілісність та автентичність створених матеріалів фотозйомки (відеозапису), забезпечать визначення часу, дати та географічних координат здійснення фіксації. За допомогою спеціальних програмних засобів буде реалізована технічна передача матеріалів фотозйомки (відеозапису) до органів, які розглядають адміністративні справи. Запропоновано, щоб порядок впровадження та експлуатації таких засобів встановлювався МВС. Додатково пропонується покласти на Міністерство внутрішніх справ повноваження з ведення переліку спеціальних програмних засобів, які можливо використовувати в режимі фотозйомки (відеозапису), на офіційному вебсайті, а також встановлення вимог до таких засобів щодо захисту інформації в ЄІС МВС.

Громадяни, які зафіксували порушення в режимі фотозйомки (відеозапису) та з використанням спеціального програмного засобу звернулися з відповідною інформацією до уповноваженого органу, отримують статус сповіщувача та в разі притягнення винної особи до відповідальності та сплати нею накладеного штрафу зможуть отримати винагороду в розмірі 10% від цього штрафу. Порядок таких виплат пропонується передати на затвердження Кабінету Міністрів України.

Для недопущення зловживань із боку громадян запропоновано встановити кримінальну відповідальність за подання підроблених або штучно створених матеріалів фотозйомки (відеозапису).

Водночас гарантується конфіденційність і нерозголошення відомостей про таких громадян, а розгляд матеріалів від громадян запропоновано покласти на органи Національної поліції.

Також законопроєктом пропонується доповнити статтю 251 КУпАП терміном «електронні докази», порядком їх подачі та зберігання.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…