Ворожі обстріли залишили без водопостачання містян Луганщини – розпочато досудове розслідування

11 травня 2022, 12:55Новини253

Вогонь ворожих військ пошкодив потужності КП «Попаснянський районний водоканал»

  • Посилання скопійованоlink copied

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури зареєстровано кримінальні провадження за фактами обстрілів окупаційними військами цивільних об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури Луганської області за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Встановлено, що 08 травня поточного року військовослужбовці країни-агресорки та учасники контрольованих РФ незаконних збройних формувань зухвало обстрілювали м. Попасна, що на Луганщині. Вогонь ворожих військ пошкодив потужності КП «Попаснянський районний водоканал», внаслідок чого без водопостачання залишилися міста Попасна, Золоте, Гірське, Первомайськ, Кадіївка, Алчевськ, Хрустальний та Антрацит, а також селища Тошківка, Чехірове, Лоскутівка, Підлісне, Вовчоярівка, Малорязанцеве та Лисичанське.

Крім того, обстріли пошкодили та подекуди зруйнували домівки містян.

Вказані дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме статей 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях доручено слідчим відділу поліції № 4 Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.
Наразі у кримінальних провадженнях проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на швидке, повне і неупереджене дослідження обставин кримінальних правопорушень.
Правоохоронці вживають всі можливі та належні заходи для документування воєнних злочинів, вчинених представниками збройних сил Російської Федерації.

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога