VIII Форум з конкурсного права: головний фокус – на питанні превентивної реструктуризації

30 жовтня 2023, 10:10Новини494

На форумі розповіли про актуальність нещодавно зареєстрованого законопроєкту №10143 щодо імплементації Директиви ЄС 2019/1023

  • Посилання скопійованоlink copied

26 жовтня Асоціація правників України провела VIII Форум з конкурсного права. Цей захід – важлива платформа для обговорення актуальних питань та викликів, пов’язаних з інститутом неплатоспроможності у колі представників законодавчої та виконавчої влади, арбітражних керуючих, адвокатів, правників, членів банківської спільноти, приватних виконавців.

Форум пройшов у форматі п’яти сесій.

Перша сесія заходу була присвячена розвитку у сфері неплатоспроможності. У її межах Олексій Мовчан, заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку, розповів про законодавчий трек у цій галузі. Зокрема, народний депутат пояснив актуальність нещодавно зареєстрованого законопроєкту №10143 щодо імплементації Директиви ЄС 2019/1023 про запровадження процедур превентивної реструктуризації та окреслив часові рамки ухвалення документа. Він наголосив, що превентивна реструктуризація потенційно може допомогти багатьом підприємствам уникнути банкрутства та зберегти економічну діяльність.

“Превентивна реструктуризація є значно легшою процедурою порівняно з банкрутством та дозволяє уникнути останнього. Вона вигідна для малого й середнього бізнесу, оскільки не передбачає великих видатків. Боржнику достатньо подати до суду план реструктуризації, щодо якого суд ухвалює рішення про затвердження або незатвердження. Також під час превентивної реструктуризації зупиняється нарахування штрафів та відсотків”, – зазначив Олексій Мовчан.

Докладніше про актуальність Директиви ЄС 2019/1023 та її імплементації у національне законодавство розповіла Людмила Сугак, заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції.

“Документ системно вирішує питання відновлення платоспроможності у межах ЄС, унеможливлює “банкрутний” туризм. Імплементація документа закріплена в Меморандумі про надання Україні макрофінансової допомоги від ЄС на 18 млрд євро”, – сказала Людмила Сугак.

Перспективи реалізації процедур превентивної реструктуризації в Україні та виклики, з якими, можливо, доведеться зіштовхнутися, окреслив Владислав Філатов, директор Департаменту з питань банкрутства Мін’юсту.

Про ідеологію Директиви ЄС 2019/1023 та основні новели законопроєкту №10143 доповів під час свого виступу Юліан Хорунжий, старший партнер Ario Law Firm, представник робочої групи з напрацювання зазначеного законопроєкту.

“Якщо Директива та законопроєкт працюватимуть так, як закладено в їх ідеологію, то більшість питань відновлення платоспроможності будуть застосовуватися через превентивні заходи. Живий, працюючий бізнес цікавіший державі, ніж мертвий. А, виходячи з практичного досвіду, будь-яке відкриття процедури банкрутства у 90% шлях в один бік – до ліквідації”, – пояснив Юліан Хорунжий.

Про роль суду в забезпеченні функціонування інституту банкрутства під час війни йшлося у виступі Сергія Жукова, судді-спікера судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Про виклики, з якими зіштовхнулась спільнота арбітражних керуючих з початку повномасштабного вторгнення та її залученість до формування політики у сфері банкрутства розповів Олександр Бондарчук, голова НААКУ.

“Практика у справах про банкрутство, що впливає на функціонування бізнесу” – такою була тема другої сесії Форуму. Обговорення практичних питань процедур банкрутства під час війни було в епіцентрі уваги спікерів третьої сесії заходу.

Ірина Жаронкіна, керівниця компонента “Захист прав власності та виконання рішень” Проєкту ЄС “Право-Justice” була одним з основних спікерів четвертої спеціальної сесії Форуму, яка мала назву “Гармонізація законодавства України про неплатоспроможність з правом ЄС: рух назустріч”.

“Процедури неплатоспроможності розцінюються Європейською Комісією як один з ключових елементів фінансової та економічної інтеграції. Саме тому виникла необхідність у гармонізації національних режимів неплатоспроможності”, – пояснила Ірина Жаронкіна. Вона також описала бачення та підходи ЄС щодо процедур превентивної реструктуризації, та окреслила три основні задачі проєкту Директиви ЄС щодо гармонізації окремих аспектів законодавства про неплатоспроможність. “Це ефективність процедур, максимальне повернення та справедливий розподіл отриманих коштів між кредиторами”, – сказала Ірина Жаронкіна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису