Проекти та інновації

Відстрочка від призову: в Україні хочуть розширити перелік категорій осіб, що не підлягають мобілізації

23 червня 2022, 13:14Новини1533

Йдеться про відстрочку у разі втрати близького родича під час війни

  • Посилання скопійованоlink copied

Розширити перелік осіб, яким надається відстрочка від військової служби під час мобілізації, планують в Україні. Йдеться про відстрочку у разі втрати близького родича під час війни.

Відповідний законопроєкт № 7481 зареєстрували в Раді 22 червня.

Згідно із документом, відстрочка від призову може надаватися також жінкам та чоловікам, які втратили у війні близьких родичів (чоловіка, дружину, сина, доньку, матір, батька, діда, бабу, рідних брата чи сестру).

Йдеться про загибель або зникнення безвісти близьких родичів під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Зазначимо, що діючий закон містить аналогічний пункт щодо звільнення від мобілізації осіб, близькі родичі яких загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Водночас, на підзаконному рівні повинні бути чітко врегульовані питання того, яким чином буде підтверджуватися смерть близьких родичів саме від зазначених причин. Це дозволить уникнути маніпулювань на практиці, наприклад, таких, коли природна смерть діда стане підставою для відстрочки від військової служби внука.

Повний перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, читайте тут.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога