Вартість непрофільних активів Укрзалізниці на аукціонах зросла в 16 разів

1 жовтня 2021, 11:14Новини250

Этот материал также доступен на русском

Результати перших аукціонів з продажу непрофільних активів — конкуренція від 14 до понад 40 учасників і ринкова ціна по кожному лоту зросла від 5 до 16 разів. На черзі ще понад 4 сотні об’єктів.

  • Посилання скопійованоlink copied

АТ «Укрзалізниця» 27 вересня провело перші аукціони з продажу непрофільних активів, за результатами яких вартість об’єктів в середньому зросла в 16,3 рази, – пише finance.ua.

Зазначається, що торги відбулися через систему «Прозорро.Продажі» за п’ятьма аукціонами.

«Результати перших аукціонів з продажу непрофільних активів — конкуренція від 14 до понад 40 учасників і ринкова ціна по кожному лоту зросла від 5 до 16 разів. На черзі ще понад 4 сотні об’єктів до кінця року», — розповів в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишин.

За його словами, підприємство в цілому має понад 10 тисяч непрофільних активів, які будуть продані. Крім нерухомості, заплановано продаж рухомого майна, яке компанія не використовує у своїй безпосередній діяльності.

Голова УЗ додав, що компанія змушена виставляти на продаж непрофільні об’єкти за залишковою балансовою вартістю, враховуючи рівень інфляції.

«Ринок сам визначає, за якою ціною він готовий купувати наші об’єкти. І вона досить висока», — зазначив голова Укрзалізниці.

Угоди з переможцями аукціонів повинні бути підписані протягом 20 діб, для боротьби зі спекуляціями на торгах і уявною конкуренцією разом з Прозорро був розроблений спеціальний механізм, за якого в разі відмови від оплати переможець сплатить на користь Укрзалізниці гарантійний внесок — 5% від початкової вартості об’єкта.

Наступні аукціони з продажу непрофільних активів відбудуться 5 жовтня 2021 року і надалі проводитимуться щотижня.

Учасники позмагаються за право стати власником торгових площ в Ужгороді, Івано-Франківську, Дніпрі та нежитлового приміщення в Кривому Розі.

31 березня Кабінет Міністрів затвердив консолідований фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік, який передбачає прибуток на рівні 3,6 млрд грн. Зокрема, в компанії планують отримати 1,9 млрд грн від відчуження непрофільних активів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро