В Україні від початку війни найбільше бізнесів відкрилися у роздрібній торгівлі – Opendatabot

27 червня 2022, 15:49Новини323

Этот материал также доступен на русском

У червні у Києві зареєстровано 40% ФОПів, у Львові – 45%, а в Харкові – лише 25%

  • Посилання скопійованоlink copied

ВУкраїні зареєстровано 51 000 нових бізнесів з початку повномасштабної війни. З них 43 000 – це ФОПи, 8000 – юридичні особи, свідчать дані Opendatabot.

Ключові факти

  • На початку червня зафіксовано новий рекорд реєстрацій ФОПів – 4652 підприємці. Це найбільша цифра з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Усього за три тижні місяця зареєстровано понад 12 000 підприємців.
  • У червні у Києві зареєстровано 40% ФОПів, у Львові – 45%, а в Харкові – лише 25%.
  • У лютому перше місце за кількістю реєстрацій нових ФОПів займав КВЕД «Компʼютерне програмування, консультування та повʼязана з ними діяльність», а категорії «Надання інформаційних послуг» та «Надання інших індивідуальних послуг» займали третю та четверту позиції. За три місяці війни на першому місці за кількістю нових ФОПів опинився КВЕД «Роздрібна торгівля». Загалом КВЕДи, повʼязані з роздрібною та гуртовою торгівлею, становили 49,6% від усіх нових ФОПів у червні.

Контекст

З початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань був вимкнений, щоб дані українців були в повній безпеці, повідомляв міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. З 28 березня Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань знову працює, і можна подавати заявку на автоматичну реєстрацію ФОП.

Зареєструвати бізнес можна на порталі «Дія». Для цього достатньо авторизуватися на порталі, заповнити онлайн-форму, перевірити дані та підписати заяву електронним підписом.

Малий і середній бізнеси України призупинили відновлення, яке почало спостерігатися наприкінці квітня і на початку травня 2022 року, ішлося в дослідженні Advanter Group. 46,8% підприємств повністю або майже повністю припинили роботу з 24 лютого.

Основними проблемами для відновлення МСБ називає відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів на внутрішньому ринку (62%), непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку (48%), відсутність достатнього капіталу (43%).

Водночас споживчий ринок поступово відновлюється. У травні порівняно з квітнем українці стали більше купувати товарів та послуг, оплачуючи їх банківськими картками, свідчить статистика мережі POS-терміналів ПриватБанку. Кількість оплат покупок у травні зросла на 21%.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону