USAID: фінкомпанії кредитують мінімум під 500%

22 квітня 2021, 16:29Новини211

Этот материал также доступен на русском

Майже 12 мільйонів кредитних договорів було укладено між фінансовими компаніями та споживачами протягом 2020 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські фінансові компанії рекламують кредити «під 0%» із середньою процентною ставкою 510%, а в реальності – 1 095% річних.

Про це йдеться в дослідженні ринку мікрокредитування в Україні, яке проводилося проєктом USAID «Трансформація фінансового сектору» (USAID/FST), зазначає FinClub.

За даними USAID, фінкомпанії стягують за короткостроковими кредитами в середньому понад 500% річних. За результатами дослідження USAID/ FST методом «таємного покупця», середня реальна річна процентна ставка (РРПС), визначена з використанням методу простих процентів, становила 510% річних.

При цьому середня РРПС, розрахована за методикою НБУ, яка почала застосовуватися до кредитів фінкомпаній з лютого 2021 року, становить понад 54000% річних. Станом на кінець 2020 року заборгованість фізичних осіб за кредитами, виданими фінкомпаніями, становила 13,6 млрд грн, що трохи менше порівняно з 2019 роком.

Як зазначається, майже 12 мільйонів кредитних договорів було укладено між фінансовими компаніями та споживачами протягом 2020 року.

Дослідження методом «таємних закупівель» було проведено USAID/FST у листопаді-грудні 2020 року для фіксації існуючої практики кредитування до поширення дії закону про споживче кредитування на мікрокредити з 8 січня 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?