USAID: фінкомпанії кредитують мінімум під 500%

22 квітня 2021, 16:29Новини273

Этот материал также доступен на русском

Майже 12 мільйонів кредитних договорів було укладено між фінансовими компаніями та споживачами протягом 2020 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські фінансові компанії рекламують кредити «під 0%» із середньою процентною ставкою 510%, а в реальності – 1 095% річних.

Про це йдеться в дослідженні ринку мікрокредитування в Україні, яке проводилося проєктом USAID «Трансформація фінансового сектору» (USAID/FST), зазначає FinClub.

За даними USAID, фінкомпанії стягують за короткостроковими кредитами в середньому понад 500% річних. За результатами дослідження USAID/ FST методом «таємного покупця», середня реальна річна процентна ставка (РРПС), визначена з використанням методу простих процентів, становила 510% річних.

При цьому середня РРПС, розрахована за методикою НБУ, яка почала застосовуватися до кредитів фінкомпаній з лютого 2021 року, становить понад 54000% річних. Станом на кінець 2020 року заборгованість фізичних осіб за кредитами, виданими фінкомпаніями, становила 13,6 млрд грн, що трохи менше порівняно з 2019 роком.

Як зазначається, майже 12 мільйонів кредитних договорів було укладено між фінансовими компаніями та споживачами протягом 2020 року.

Дослідження методом «таємних закупівель» було проведено USAID/FST у листопаді-грудні 2020 року для фіксації існуючої практики кредитування до поширення дії закону про споживче кредитування на мікрокредити з 8 січня 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму