За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 6 травня

6 травня 2022, 14:26Новини443

Этот материал также доступен на русском

Фактичний обсяг додаткових нафтогазових доходів федерального бюджету за підсумками квітня 2022 виявився на 133 млрд руб. нижче за попередню оцінку Мінфіну рф

 • Посилання скопійованоlink copied

Економічні наслідки війни, яку почав кремль проти українського народу, починають ставати все більш очевидними навіть для найбільших прихильників загарбницької політики російської влади. Хоча офіційні особи російської влади до останнього не хочуть називати речі своїми іменами, заміняючи поняття “криза” на “структурна перебудова” чи “від’ємне зростання”.

Самообман у російській економіці проявляється ще й на рівні компаній. Так, в “Аерофлоті”, 43% якого належать приватним інвесторам, відмовилися публікувати фінансову звітність за перший квартал цього року. Мовляв, компанія не хоче надавати одним інвесторам переваг в ухваленні інвестиційних рішень у той час, як інші інвестори ухвалювати такі рішення не можуть через обмеження. “Аерофлот” — наче втілення росії, центробанк якої приховує офіційну статистку, аби вберегти нерви своїм громадянам. І далі, ймовірно, ставатиме лише гірше, враховуючи наближення нової хвилі санкцій.

Ситуація станом на 6 травня 2022 року

 • Фактичний обсяг додаткових нафтогазових доходів федерального бюджету за підсумками квітня 2022 виявився на 133 млрд руб. нижче за попередню оцінку Мінфіну рф.
 • Велика Британія запровадила санкції проти металургійної та гірничодобувної компанії Evraz, найбільшим акціонером якої є російський олігарх Роман Абрамович.

 • Японія заморозить активи ще 140 росіян та поширить експортні обмеження на російські військові підприємства.
 • Російська компанія “Совкомфлот” планує продати до третини свого флоту, щоб погасити кредити у західних банках в умовах санкцій. Про це повідомляє британське видання Lloyd’s List з посиланням на високопоставленого представника галузі та чотирьох представників фінансової та юридичної сфер. У виданні повідомили, що з покупцями з Дубаю та Китаю обговорюється продаж як мінімум 40 суден із 121, якими безпосередньо володіє «Совкомфлот». У Lloyd’s List також зазначили, що “російська компанія діє швидко”. Імовірно, загальна заборгованість за короткостроковими та довгостроковими банківськими кредитами може становити у перевізника $2,1 млрд.

 • Криптобіржа Coinbase розіслала частині користувачів із рф попередження про блокування акаунтів із 31 травня через санкції: щоб цього уникнути, треба надати документи, які підтверджують, що власник криптогаманця не підпадає під санкції ЄС.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 5 травня
Новини • Війна з Росією
 • Бюро економічної безпеки встановило 17,8 тисячі вагонів з рф та білорусі, які оцінюються у 15 млрд грн – їх заарештували та передали в користування Укрзалізниці
 • Національний банк заборонив громадянам чи резидентам рф брати участь в управлінні страховими, фінансовими та іншими небанківськими установами в Україні
 • Нафтова корпорація Shell продає свою мережу АЗС в росії. Компанія уже знайшла покупця, ним може стати компанія Лукойл.

 • Російські клієнти Qiwi Гаманця не зможуть поповнювати баланс App Store та iTunes, повідомила прес-служба платіжного сервісу.
 • Євросоюз запропонував запровадити санкції щодо коханки путіна Аліни Кабаєвої. Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на джерела. В агентстві також повідомили, що список санкцій може зазнати змін до моменту схвалення країнами — членами ЄС.

 • Продажі легкових автомобілів у росії впали у квітні нинішнього року ще приблизно втричі (у 2,9 рази до 27,2 тис. машин) порівняно з і так провальним березнем, хоча до кінця місяця спостерігався невеликий сплеск попиту, повідомляє газета «Коммерсант» з посиланням на підрахунки аналітичного агентства “Автостат”.
 • TeamViewer йде з ринку рф та білорусі. Програма дозволяє отримати віддалений доступ до інших компʼютерів. Компанія також пожертвує 750 тисяч євро Червоному Хресту.

 • Дипломати країн Євросоюзу на запит Києва підготували резолюцію про перенесення розташованого в Москві європейського офісу ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними. Крім того, у документі прописано призупинення проведення засідань у росії. Про це повідомляє Reuters, у розпорядженні якого є відповідний документ.
 • У росії її внаслідок введених у дію західних санкцій і обмежень велика небезпека зупинки найбільш трудомістких виробництв, роботу можуть втратити тисячі жителів російських регіонів. Експерт з економіки регіонів, професор географічного факультету МГУ ім. Ломоносова Наталія Зубаревич в інтерв’ю “АіФ” оцінила ризики санкцій для російської промисловості. На думку експерта, економіка рф «стиснеться, технічні та споживчі характеристики багатьох видів товарів погіршаться». В результаті, все стане дорожчим, скоротиться випуск продукції з використанням імпортних комплектуючих та на імпортному устаткуванні. За її словами, заборона на експорт сталевого прокату зможе ускладнити життя у Череповці, Липецьку, Старому Осколі та інших металургійних містах, орієнтованих на експорт до Європи. Складна ситуація у Верхній Салді Свердловської області. Також у зоні підвищеного ризику безробіття – 14 регіонів, де в обробній промисловості зайнято понад 20% працездатного населення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”