За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 23 травня

23 травня 2022, 11:59Новини378

Этот материал также доступен на русском

Україна повинна бути відбудована з репарацій від загарбника, від росії

  • Посилання скопійованоlink copied

Післявоєнне відновлення України має відбуватися на заморожені російські кошти, але також необхідні спеціальні програми від Європи.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві, пише “Європейська правда”. “Мають бути створені програми, що сигналізуватимуть, що світ турбується за долю України і її розвиток. Зрозуміло, що Україна повинна бути відбудована з репарацій від загарбника, від росії. Мають бути використані заморожені кошти росії в різних міжнародних фінансових установах”, – сказав Дуда.

Водночас він наголосив, що потрібні різні програми, які керуватимуть допомогою Україні. “І про це я буду розмовляти у Давосі, де питання України домінуватиме на цьогорічній конференції”, – сказав польський президент.

Ситуація станом на 23 травня 2022 року

  • Верховна Рада внесла зміни до закону “Про лікарські засоби” щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території рф або республіки білорусь.
  • Польща достроково розриває угоду на постачання російського газу, яка була підписана у 1993 році і яка діяла до кінця 2022 року.

  • Мережа з продажу джинсового одягу Levi Strauss & Co вирішила покинути російський ринок після 29 років роботи: компанія зупинила постачання товарів та шукає покупців на роздрібний бізнес.

  • У рф різко зросла кількість менеджерів, які виїжджають із країни без зворотного квитка: у березні частка квитків “в один кінець” досягла 70%, а у квітні – 45%. Серед найпопулярніших напрямів – Казахстан, Туреччина та Ізраїль. Крім того, пасажиропотік російських авіакомпаній у квітні знизився на 30% порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 20 травня
Новини • Війна з Росією
  • Австрія заморозила російські активи на суму близько 254 млн євро на 97 рахунках.
  • Країни Балтії у неділю 22 травня припинили імпорт електроенергії з росії; для Литви це означає припинення поставок усіх російських енергоресурсів.
  • У розпорядженні влади Фінляндії знаходиться заморожене майно росіян, що потрапили під санкції, на суму як мінімум 76 мільйонів євро.
  • Російські виробники кисломолочної продукції повідомили про проблеми. Компанії скаржаться на нестачу сировини, оскільки не можна закуповувати закваску в іноземних постачальників. Вона необхідна для випуску сиру та сметани. 80% закваски поставляється в рф із Болгарії, Данії, Італії та інших країн.

  • Росія визнала, що західні санкції зруйнували логістичну систему країни. Про це заявив міністр транспорту рф Віталій Савельєв. “Ті санкції, які наклали сьогодні на рф, практично зламали всю логістику в нашій країні. І ми змушені шукати нові логістичні коридори”, – сказав він.
  • Ірландія працює над конфіскацією російських активів для їхньої передачі Україні — заявив речник Нижньої палати Шон О’Фаріл.
  • Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер залишив раду директорів Роснєфти. Він заявив про “неможливість продовження своїх повноважень” на посаді. Напередодні Єврокомісія поставила Герхарду Шредеру та колишньому міністру закордонних справ Австрії Карін Кнайсль ультиматум: або вони лишають посади у раді директорів Роснєфті, або проти них будуть запроваджені персональні санкції.

  • П’ять китайських компаній до кінця травня можуть припинити будівництво модулів для проекту «Арктик СПГ 2» через санкції ЄС проти росії, які забороняють постачання обладнання для зрідження газу до росії. Про це повідомляє газета South China Morning Post з посиланням на джерела в компаніях. Модулі для двох із трьох технологічних ліній з виробництва зрідженого природного газу виготовляють компанії Bomesc Offshore Engineering, Cosco Shipping Heavy Industry, Penglai Jutal Offshore Engineering, Wison Offshore Engineering та Qingdao McDermott Wuchuan. Офіційних підтверджень від китайських компаній про вихід із проекту поки що немає.

  • Профспілка АСМ калузького заводу Volkswagen повідомила, що цього року автомобілі в Калузі виробляти не планується і, як мінімум, до початку 2023 року на підприємстві діятиме режим простою.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога