За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 23 червня. Із росії «йдуть» навіть колектори

23 червня 2022, 11:12Новини283

Этот материал также доступен на русском

Європейський Союз обговорює можливість включення золота в сьомий пакет санкцій проти росії

  • Посилання скопійованоlink copied

Держдума рф прийняла у першому читанні законопроєкт, який дозволяє визнавати держтаємницею дані про розміри золотого запасу та державних валютних резервів росії. Про це пише Forbes Russia. “Законопроєкт загалом спрямовано на зміну регулювання корпоративних відносин, його у Держдуму вніс уряд. Золотий запас стосується першої статті документа. Наразі закон “Про державну таємницю” прямо забороняє відносити розмір золотого запасу та валютних резервів держави до державної таємниці та засекречувати ці відомості”, – пише видання. При цьому, законопроєкт пропонує прибрати з документа лише один абзац – якраз про золотовалютні резерви. Автори документа вважають, що не можна допустити потрапляння інформації про золотовалютні резерви Росії до рук “недружніх” іноземних держав.

Раніше Reuters із посиланням на джерела повідомило, що Європейський Союз обговорює можливість включення золота в сьомий пакет санкцій проти росії у зв’язку з її вторгненням в Україну.

Ситуація станом на 23 червня 2022 року

  • Фінський виробник фарби та лаків Tikkurila згортає бізнес у росії – вирішили активувати варіанти виходу з рф, включаючи можливий продаж або контрольований вихід з російського ринку. Про це йдеться у заяві компанія PPG (власник Tikkurila). Зазначається, що Tikkurila продовжує продавати “мінімальний обсяг”, необхідний для оплати праці російських співробітників. Весь прибуток Tikkurila пожертвує на благодійність. Компанія також повідомила, що припинила співпрацювати з російськими підприємствами нафтогазової та аерокосмічної галузей, а також із державними установами та організаціями, які потрапили під санкції. Tikkurila володіє трьома заводами у Петербурзі.

  • Мегаяхтам російських олігархів, проти яких західні країни ввели санкції через вторгнення рф в Україну, не вистачає гаваней, у яких вони могли б сховатися від арешту. Про це пише Bloomberg. “Коли суперяхта Amadea вартістю 325 мільйонів доларів, яку пов’язують з російським мільярдером Сулейманом Керімовим, відпливла на Фіджі в квітні, капітан, можливо, подумав, що знайшов безпечний притулок. Острівна держава в південній частині Тихого океану не приєдналася до глобального руху щодо введення санкцій проти Росії та багатьох заможних прихильників президента Володимира Путіна, а за кілька тижнів до цього утрималася від підтримки резолюції Організації Об’єднаних Націй, яка підтримує територіальну цілісність України. Проте через тиждень після прибуття Amadea влада Фіджі затримала розкішну яхту на прохання уряду США, який стверджував, що Керімов, який потрапив під санкції за зв’язки з Путіним, є справжнім власником корабля. У підсумку США виграли низку юридичних позовів і конфіскували судно, відправивши його в Гонолулу (Гаваї) минулого тижня”, – пише агентство. Як зазначає видання, цей епізод показує, що у російських магнатів не вистачає гаваней, у яких вони могли б сховати свої розкішні яхти від арешту.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 21 червня
Новини • Війна з Росією
  • Суд арештував корпоративні права та майно щебеневого заводу, власником якого є білоруський орган місцевого самоврядування. Про це повідомляє Офіс генпрокурора. Зазначається, що арешт накладено за клопотанням прокурорів Житомирської обласної прокуратури.
  • Американський брокер Interactive Brokers (IB) з 31 липня не прийматиме рублі для поповнення клієнтських рахунків. Раніше IB приймав рублеві перекази на рахунки тільки від тих російських банків, щодо яких не було введено санкції. Про це пише РБК із посиланням на 2 клієнтів американського брокера, які підтвердили цю інформацію. “Після 31 липня IB припинить прийом переказів у рублях, більш детальна інформація про це буде розіслана клієнтам у найближчі кілька днів”, – зазначив спеціаліст підтримки брокера у відповідь на звернення одного з співрозмовників РБК.

  • Фінський холдинг S-Group, керуючий мережами супермаркетів Prizma та готелями Sokos, передає свої петербурзькі готелі російським приватним інвесторам. Про це повідомляє сама компанія, при цьому ціна купівлі та інші умови угоди не розголошуються. У Петербурзі фінському холдингу належать три готелі: СПА-готель Sokos Hotel Palace Bridge, Sokos Hotel Vasilievsky та Sokos Hotel Olympic Garden.

  • Після запровадження санкцій італійська фінансова гвардія (Guardia di Finanza) заморозила пов’язане з Росією майно на суму понад 1,6 млрд євро. Про це йдеться у звіті Guardia di Finanza станом на 31 травня 2022 року, пише місцеве видання Italy24 News. Замороження активів відбулося в результаті перевірки понад 1,1 тис. російських юридичних та фізичних осіб, які причетні до загрози територіальній цілісності та суверенітету України. “Станом на 31 травня були вжиті заходи щодо 14 осіб, включно з будівлями, транспортними засобами, яхтами, літаками, земельними ділянками та акціями компаній на загальну суму понад 1,7 млрд євро”, – йдеться у звіті.

  • Ірландія уже заморозила банківські рахунки, а також рухоме та нерухоме майно російських фізичних та юридичних осіб на суму 1,72 млрд євро. Про це пише Irish Times із посиланням на МЗС Ірландії. За словами речника МЗС, ця цифра актуальна станом на минулу п’ятницю і базується на інформації Центрального банку країни.
  • Німецька Linde GmbH вийшла із спільного підприємства (СП) з виробництва в росії спіральновитих кріогенних теплообмінників для газопереробної промисловості та виробництва зрідженого природного газу (ЗПГ), передає «Інтерфакс». Це СП було створено у 2017 році.

  • Турецька Martur вирішила припинити виробництво в Ульяновську автокрісел для автомобілів Renault, що випускалися на АвтоВАЗі. Як передає «Інтерфакс», про це оголосив губернатор Ульянівської області Олексій Руських на засіданні штабу комплексного розвитку регіону. За його словами, “Martur йде”, і вона, припустив голова області, “не остання…”.
  • Британія відмовилася видати візи делегатам із росії для участі у сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ. Про це заявив перший заступник голови комітету Радфеду з міжнародних справ Володимир Джабаров. «На жаль, ми отримали обурливу відповідь, що уряд Великобританії не може видати візи членам російської делегації в ПА ОБСЄ, з якою б метою вони не відвідували країну», — бідкається росіянин. Нагадаємо, що всі члени Федеральних зборів Росії перебувають під санкціями Великобританії.

  • Генеральний директор фінської авіакомпанії Finnair Топі Маннер заявив, що оновлена стратегія компанії орієнтована на перельоти до Північної Америки, Індії та країн Близького Сходу. На його думку, заборона на польоти над росією може тривати багато років.
  • Інвестиційний фонд Baring Vostok має намір продати свою частку в колекторській компанії «Перше клієнтське бюро» (ПКБ, раніше «Перше колекторське бюро»). Про це повідомив РБК із посиланням на джерела на ринку. Переговори щодо продажу активу РБК також підтвердив представник Baring Vostok.
  • Водночас на тлі високої інфляції та загальної нестабільної економічної ситуації в РФ на мікрофінансовому ринку зростає частка термінових позик «до зарплати». Цьому сприяють зниження рівня життя та скорочення горизонту планування. Учасники ринку очікують збереження тренду до кінця року, що вимагатиме від МФО значних додаткових інвестицій, яких тим не менш зараз немає звідки залучити.

  • Російські аграрії слідом за автовласниками зіткнулися з нестачею запчастин для іноземної техніки, частка якої у парку сягає 30–40%. Санкції ЄС прямо забороняють імпорт частини комплектуючих, при цьому незрозумілі формулювання обмежень створюють ризики для інших компонентів. Склади низки іноземних гравців, зокрема найбільшого з них John Deere, близькі до вичерпання, а до осені ситуація стане критичною за більшістю брендів. Учасники ринку визнають, що замістити потужні західні машини російською технікою складно, причому вітчизняні виробники стикаються з браком деяких комплектуючих.

 

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога