За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 2 травня

2 травня 2022, 12:10Новини385

Этот материал также доступен на русском

Нові санкції демонструють намір продовжувати переслідувати тих, хто несе відповідальність за вторгнення росії в Україну

  • Посилання скопійованоlink copied

Американське видання Bloomberg повідомило, що росія, щоб не допустити дефолту, використала залишки внутрішніх доларових резервів для виплати за зовнішнім боргом.

29 квітня міністерство фінансів росії заявило, що виплатило купон і погасило номінальну вартість за євробондами “росія-2022”, а також виплатило купон за облігаціями “росія-2042” — $564,4 млн та $84,4 млн відповідно.

Для здійснення платежу мінфін рф задіяв банк “Дом.рф”, який не потрапив під західні санкції. Якщо гроші надійдуть до інвесторів до 4 травня, то росія уникне дефолту. Але вони можуть і не надійти, це буде залежати від рішення США. На початку квітня росія спробувала розрахуватися рублями з власниками євробондів. Це порушувало умови договору, у якому було вказано валюту – долар США. Після цього включився пільговий 30-денний період (грейс-період) протягом якого росія могла провести платіж в доларах, інакше 4 травня на росію очікував дефолт. І от 29 квітня рф таки була змушена спрямувати $564,8 млн на виплату купону та погашення номінальної вартості облігацій “Росія-2022”, а також $84,4 млн – на виплату купону доходу за облігаціями “Росія-2042”. Від банку “Дом.рф” ці гроші спочатку отримав банк-кореспондент Bank of New York Mellon Corp. Він переслав їх Citibank.

Далі цей банк має передати гроші кліринговим агентам, які розподілять їх по рахункам інвесторів. Проте Citibank, щоб провести платіж, має отримати схвалення від фінансових регуляторів США та Великобританії. Якщо дозволу не буде до 4 травня і інвестори не отримають гроші, то росії може бути оголошено дефолт. Це буде перший дефолт росії за зовнішнім боргом з часів революції 1917 року.

Ситуація станом на 2 травня 2022 року

  • Щоденні продажі газу “Газпромом” на ключові зовнішні ринки у квітні впали до найнижчого рівня за останні три місяці. Про це пише Bloomberg. За даними агентства, “Газпром” постачав у квітні в середньому 387 млн кубометрів газу на день до країн за межами колишнього СРСР – це на 22% менше, ніж було у березні. За перші чотири місяці року “Газпром” експортував 50,1 млрд кубометрів – на 26,9% менше, ніж за той же період 2021 року, повідомили в компанії.
  • Нова Зеландія запровадила додаткові санкції проти російських політиків та оборонних установ, “які підтримують дії Путіна в Україні”. Про це заявила голова МЗС Нової Зеландії Наная Махута. “Цими санкціями ми демонструємо намір продовжувати переслідувати тих, хто несе відповідальність за вторгнення росії в Україну”, – зазначила вона.

  • Австрія, Угорщина і Словаччина відкликали своє право вето на нафтове ембарго проти рф. Про це повідомляє німецьке видання ZDF. Зазначається, що вирішальним фактором стало те, що уряд Німеччини заявив про підтримку нафтового ембарго. Наразі тривають обговорення щодо перехідного періоду.

  • Німеччина підтримала санкції Євросоюзу проти російської атомної енергетики. Про це повідомляє видання Politico із посиланням на джерела в дипломатичних колах ЄС. “Посол Німеччини оголосив нову позицію Берліна, сказавши, що вони не лише підтримують нафтові санкції, але й активно виступають за поетапну відмову від нафти, а не просто обмеження ціни, та заборону на російський уран”, – зазначив співрозмовник видання.
  • Фінська проектна компанія Fennovoima повідомила, що розірвала контракт на будівництво АЕС “Ханхіківі-1” із “Росатомом”.

  • IKEA повідомила про зупинення роботи своїх російських магазинів до 31 серпня.
  • Німецький виробник солодощів Haribo вирішив зупинити постачання продукції до рф. Про це компанія повідомила своїх контрагентів.

  • Суд арештував 51 білоруський вагон-цистерну, що перетнули кордон на Чернігівщині напередодні вторгнення росії. Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань. Зазначається, що вагони перетнули кордон із Україною 23 лютого.
  • Відтік капіталу з росії за підсумками 2022 може досягти $151 млрд. Про це йдеться у оновленому середньостроковому прогнозі ЦБ РФ, повідомляють російські ЗМІ. У лютому ЦБ прогнозував відтік капіталу із росії за підсумками року на рівні $75 млрд.
  • Суд наклав арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн грн. Кошти перебували на рахунках банку, що входить в десятку найбільших фінансових установ та включений до системно важливих банків України. Бенефіціарними власниками цього банку є бізнесмени рф. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
  • Норвегія закриє свої кордони і порти для російських вантажівок і кораблів, приєднавшись до останнього пакету санкцій, запроваджених Євросоюзом через війну в Україні. Про це повідомляє Reuters із посиланням на міністерство закордонних справ Норвегії.

  • Близько 80 підприємств у Санкт-Петербурзі оголосили про перехід у режим простою, заявила виконувач обов’язків директора міського центру зайнятості Тетяна Іванова, передає ТАРС. “Про простой оголосило близько 80 підприємств, там близько 16 тис. осіб”, – сказала Іванова.
  • Роскосмос” ухвалив дату закінчення роботи росії на Міжнародній космічній станції, але називати її публічно відмовився.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога