За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 19 квітня

19 квітня 2022, 11:17Новини538

Этот материал также доступен на русском

Незабаром на календарі – російський зовнішній дефолт

 • Посилання скопійованоlink copied

Кінець квітня та початок травня будуть насиченими з огляду на хроніки падіння росії.

Після виборів у Франції Євросоюз має схвалити вже шостий санкційний пакет, який, зазвичай скоординований із заходами з боку США та Британії, має принаймні частково покласти край фінансуванню російської війни проти України нафтовою валютою. А незабаром після того на календарі – російський зовнішній дефолт.

Поки цього не відбулося, попередньо схвалені санкції вступають в дію, відрізають росію від старих джерел для ведення війни та утримання рубля, і змушують рф шукати все нові евфемізми, аби не перелякати “простих росіян”.

Ситуація станом на 19 квітня

 • Частка іноземної доданої вартості (тобто частка імпортних комплектуючих) у всій економіці росії становить 21,1%, але у обробній промисловості вже 45,9%. У деяких ключових та чутливих для населення галузях вона перевищує 50%. Це, наприклад, товари текстильної промисловості (74,8%), фармацевтики (53%), електроустаткування (57,6%), авто (56,3%), комп’ютери (68,9%). Близько половини всієї іноземної доданої вартості припадає на країни Євросоюзу та США з Канадою. Ці ж країни запровадили найжорсткіші санкції. Найбільше Росія залежить від США та ЄС у виробництві машин та обладнання (40%), ліках (34,5%) та авто (28,3%). Таким чином, у Росії обмежена кількість країн-постачальників, що несе загрозу довгостроковій стійкості її економіці.
 • Автомобільний концерн Stellantis, власник Opel, Fiat та Peugeot, припиняє виробництво автомобілів на заводі в Калузі, йдеться у повідомленні компанії. “Враховуючи зростаючу кількість перехресних санкцій та труднощі з логістикою, концерн Stellantis прийняв рішення про зупинення виробництва на заводі в Калузі. Stellantis вживає всіх заходів для дотримання міжнародних санкцій та захисту своїх співробітників”, – йдеться у заяві концерну.

 • ЮMoney видалено з Google Play
 • Нова Зеландія запровадила санкції проти Центробанку, Сбербанку, Альфа-банку та ще 15 російських грошово-кредитних організацій та фінансових установ. Звернення глави МЗС Нанайї Махути опубліковано на сайті уряду. До списку санкцій також потрапили ВТБ, Газпромбанк, ВЕБ, Россельхозбанк, банк «Росія», банк «Відкриття», МКБ, Радкомбанк, СМП банк, Чорноморський банк розвитку та реконструкції, Генбанк, Індустріальний ощадний банк, Новікомбанк, Російський національний комерційний банк та Російський фонд прямих інвестицій.
 • Міжнародна консалтингова компанія McKinsey & Company прозвітувала про припинення обслуговування всіх російських клієнтів з 15 квітня. Звернення опубліковане на сайті організації. Раніше, 3 березня, McKinsey & Company повідомила, що відмовляється від роботи з новими клієнтами та державними структурами.

 • Фінський виробник фарб Teknos Group планує піти з російського ринку через вторгнення рф в Україну. Як повідомляється на сайті компанії, 4 березня Teknos оголосив про призупинення своєї діяльності в росії, а 12 квітня почав скорочення бізнесу. Тепер компанія вирішила планувати контрольований вихід з російського ринку і розглядає різні сценарії для цього. “Через розвиток ситуації та обставин ми не бачимо жодної можливості вести свій бізнес у цьому середовищі. Враховуючи погіршення умов для місцевого бізнесу, ми вирішили розпочати планування виходу з російського ринку… Наша мета – знайти власника, яка зможе продовжувати вести бізнес”, – зазначив генеральний директор і власник Teknos Group Паула Саластіє.

 • Через логістичні проблеми практично зупинено імпорт до росії концентрату апельсинового соку. Виробники соків заміщатимуть апельсиновий сік виноградним – він виробляється, наприклад, в Узбекистані.
 • “Комерсант” дізнався деталі регламентів для “спрощених” автомобілів, які російський автопром змушений випускати через брак імпортних комплектуючих, особливо блоків управління двигуном. Йдеться фактично про відкат до екологічних регламентів «Євро-0» — тобто рівня автомобілів без нейтралізаторів вихлопних газів.
 • До 90% усіх пекарень у росії працюють на обладнанні з Європи, ввезення якого ЄС заборонив у рамках п’ятого пакету санкцій. Запасів комплектуючих до них вистачить на кілька місяців.
 • Американська компанія Paramount припинить мовлення своїх телеканалів у росії з 20 квітня. До складу Paramount входять розважальні та сімейні канали на кшталт Nickelodeon, Nick Jr., NickToons, Paramount Comedy, а також музичні, зокрема MTV Russia та MTV Live HD.

 • Голова Мінфіну США має намір бойкотувати низку зустрічей у рамках G20 у разі участі в них рф

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”