Укрексімбанк оскаржує продаж заводу «Креативу»

1 квітня 2021, 11:45Новини146

Этот материал также доступен на русском

Державний Укрексімбанк вимагає скасувати продаж за 51 млн грн заводу «Протеїн-Продакшн», переданого у заставу в забезпечення боргу групи компаній «Креатив» екснардепа Станіслава Березкіна.

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними Укрексімбанку, завод «Протеїн» з переробки соєвих бобів у Кіровоградській області був переданий у заставу держбанку в забезпечення боргу на 4,6 млрд грн, – повідомляє Фінансовий клуб.

Засідання з розгляду касаційної скарги банку щодо визнання результатів аукціону недійсними відбудеться 1 квітня у Верховному Суді (справа №914/2618/16).

Правова позиція банку полягає в тому, що продаж заставного майна відбувся за заниженою ціною, з порушенням рішення комітету кредиторів, а також при чинній забороні апеляційного суду на проведення аукціону та при зупиненій ухвалі суду першої інстанції про згоду на продаж майна, про які були обізнані ліквідатор (Струць М.П.) та торгова організація (Українська універсальна біржа «Капітал»).

«Аукціон відбувався всупереч прямій забороні суду та без погодження комітетом кредиторів і забезпеченим кредитором, а для штучного обмеження кола учасників був максимально скорочений строк подачі заявок – лише 4 дні, доступ для представників банку та ЗМІ був заблокований силовим прикриттям охоронних фірм та повідомленням про замінування будівлі, де відбувався аукціон. Ми просимо Верховний Суд дати належну оцінку фактам грубого порушення законодавства не лише ліквідатором, а й суддями Західного апеляційного господарського суду, які ухвалили незаконне, на думку банку, судове рішення», – зазначив директор департаменту реструктуризації та стягнення Укрексімбанку Олег Лазовський.

Він зауважив, що майно банкрута має бути продане не в інтересах пов’язаних осіб, а для задоволення вимог кредиторів за прозорою процедурою та справедливою ринковою ціною.

«У цьому кейсі ми побачили не просто організаційні недоліки та прогалини у праві, що спричиняють економічні збитки, а шокуючі маніпуляції з кримінальними ознаками, відверте нехтування принципами цивілізованого ведення справ про банкрутство та зухвале порушення прав кредиторів. Ми розраховуємо на зважене та справедливе рішення Верховного Суду», – зазначила член наглядової ради Укрексімбанку Вікторія Страхова.

Аукціон з продажу заводу «Протеїн» відбувся у вересні 2019 р. за відсутності згоди Укрексімбанку як забезпеченого кредитора та за значно заниженою ціною у 51,7 млн грн порівняно з ринковою оцінкою у 700 млн грн.

Господарський суд Львівської області 11 червня 2020 року визнав результат аукціону недійсним, проте це судове рішення було скасоване 27 липня 2020 року постановою Західного апеляційного господарського суду, після чого матеріали справи були частково втрачені в апеляційному суді.

Група «Креатив» є одним з найбільших боржників Укрексімбанку, який через суди намагається повернути борги групи.

«Креатив» також є найбільшим боржником Ощадбанку, який проводить претензійно-позовну роботу з повернення боргів групи.

Суд розпочав банкрутство «Креативу» 6 червня 2016 року. Загалом до судів загальної юрисдикції подано понад 20 позовних заяв про стягнення заборгованості з групи компаній «Креатив» та їх поручителів – фізосіб Максима Березкіна та Юрія Давидова.

Загальна сума присуджених до стягнення коштів за всіма судовими рішеннями складає $328 млн, 12 млн євро, 824 млн грн з Березкіна та $306 млн, 12 млн євро, 716 млн грн з Давидова.

Екснардеп Станіслав Березкін як бенефіціар групи компаній «Креатив» у 2013-2014 рр. організував заволодіння коштами Ощадбанку на $20 млн. Наприкінці вересня 2019 року Березкіну оголосили підозру.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня