Українці витрачають на комуналку 13% своїх доходів, – Держстат

6 липня 2021, 12:03Новини527

Этот материал также доступен на русском

У Державній службі статистики повідомили, що минулого року середні щомісячні витрати українців на комунальні продукти та послуги становили 12,9%.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Державній службі статистики повідомили, що минулого року середні щомісячні витрати українців на комунальні продукти і послуги становили 12,9%. Примітно, що рівень витрат у 2020-му був найнижчий за попередні чотири роки, – повідомляє Україна Комунальна.

За інформацією статистичного відомства, протягом десяти років найменше за оплату комунальних послуг українці віддавали у 2010-му – 7,6%, тоді як найбільше – у 2017-му (15,4%). Частка витрат на комуналку у 2018-2019-му роках становила 13-14%.

Середній загальний рівень витрат з розрахунку на одне домогосподарство на місяць торік становило 9523,6 гривень, додають у Держстаті.

Нагадаємо, на цей час жителі приватних і багатоквартирних будинків укладають індивідуальні договори з постачальниками послуг. Це пов’язано з відповідним законом про врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг, який український парламент прийняв 1 травня. У рамках даного законопроекту, деяким українцям може приходити третя платіжка за газ.

Також Держстат розповів, скільки українців живуть за межею бідності. Як зазначається, торік доходи нижчі за рівень прожиткового мінімуму (2078 гривень) одержували 600 тисяч громадян – 1,6%. Показник вищий за кількість таких осіб у 2019 році (400 тисяч осіб, 1,1%). Вказано також, що доходи, які менші за фактичний прожитковий мінімум (3847) одержували 8,8 млн українців- 23,2%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро